wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-09-24| Geodezja, Kataster

Porozumienie w sprawie nowoczesnej bazy geodezyjnej

Wczoraj (23 września) w Katowicach władze samorządowe spotkały się z głównym geodetą kraju Kazimierzem Bujakowskim. W trakcie spotkania doszło do podpisania listu intencyjnego w sprawie rozwoju baz danych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w województwie śląskim.


Porozumienie w sprawie nowoczesnej bazy geodezyjnej <br />
Od lewej: wojewoda śląski Piotr Litwa, GGK Kazimierz Bujakowski, wicemarszałek Aleksandra Skowronek, starosta bielski Andrzej Płonka (fot. BP Tomasz Żak/UMWŚ)
Od lewej: wojewoda śląski Piotr Litwa, GGK Kazimierz Bujakowski, wicemarszałek Aleksandra Skowronek, starosta bielski Andrzej Płonka (fot. BP Tomasz Żak/UMWŚ)

Sygnatariuszami pisma, oprócz prezesa GUGiK, zostali: wojewoda śląski Piotr Litwa oraz wicemarszałek województwa Aleksandra Skowronek, a także prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza, prezydent Bytomia Damian Bartyla oraz starosta bielski Andrzej Płonka. Przedstawiciele samorządów są liderami porozumień zawartych z poszczególnymi powiatami regionu, które reprezentowali składając podpisy pod listem intencyjnym.

Samorządy podejmą współpracę na rzecz przygotowania i realizacji projektów finansowanych ze środków unijnych. Projekty te dotyczyć będą rozbudowy, aktualizacji i modernizacji baz danych na terenie województwa śląskiego. Celem tych działań jest poprawa jakości i harmonizacja danych w powiatowych rejestrach publicznych i dostosowanie ich do obowiązujących przepisów. Realizacja wyznaczonych celów zwiększy zakres i jakość świadczenia usług poprzez zapewnienie organom administracji publicznej, obywatelom i przedsiębiorcom dostępu do aktualnych informacji o nieruchomościach. – Dzięki temu mieszkańcy szybciej i sprawniej będą mogli załatwiać swoje sprawy – stwierdziła wicemarszałek Województwa Aleksandra Skowronek.

– Obecny Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-20 oraz Program Operacyjny Cyfrowa Polska dają możliwość pozyskania dodatkowych środków na zadania z zakresu geodezji i kartografii. Celem porozumienia jest połączenie obu funduszy – powiedział GGK.

Źródło: UM Województwa Śląskiego


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
nowa strona Działa przepraszam - podoba mi się !
 1 
odpowiedz zgłoś
nowe szaty Na twiterze GUGiK donosi o nowej stronie www. U mnie coś nie działa - czy to od dzisiaj ?
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS