wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-09-23| Geodezja, GIS, Firma, Instytucje

Olsztyńska informacja przestrzenna doceniona

Wśród laureatów konkursu Top Inwestycje Polski Wschodniej znalazł się również projekt z zakresu geodezji.


Olsztyńska informacja przestrzenna doceniona

Mowa o E-mapie powiatu olsztyńskiego, która została wyróżniona nagrodą publiczności, otrzymując najwięcej głosów internautów. To jedno z większych przedsięwzięć inwestycyjnych powiatu olsztyńskiego ? kosztowało 18 mln zł. Projekt polegał na digitalizacji zasobów geodezyjnych i kartograficznych powiatu, w tym na: modernizacji osnowy, cyfryzacji mapy zasadniczej, weryfikacji istniejących numerycznych opracowań części kartograficznej ewidencji gruntów, przetworzeniu dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej do postaci cyfrowej oraz na zakupie sprzętu i oprogramowania. Realizację projektu powierzono konsorcjum pięciu firm, których liderem jest OPGK Olsztyn.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2015 to inicjatywa Grupy PTWP ? organizatora Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku oraz redakcji serwisu Portalsamorzadowy.pl. Celem plebiscytu jest wskazanie 10 najciekawszych inwestycji komunalnych prowadzonych przez samorządy lub ich podmioty zależne, które przyczyniły się do rozwoju gospodarki i regionu pięciu województw: podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do hama A wiesz, że Matrix to świetny temat na innowację. A tak w ogóle to zazdrość jest złym doradcą.
odpowiedz zgłoś
Laurelat? Internet to nie wszystko! Ten projekt to jedna wielka porażka. Bazy, osnowa, modernicja to jakiś MATRIX.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
ilustracja Ilustracja jest z d...y wzięta, ale nie o to chodzi. Sam projekt pozwala na udostępnienie zasobu (niemalże całego) w internecie. Oczywiście nie dla każdego, ale geodeci z tego już uczą się korzystać na potęgę. To jest naprawdę solidne ułatwienie pracy i zdecydowanie zmniejsza ilość godzin spędzonych w ośrodku dokumentacji. Nie da się tego opisać jedną ilustracją. Dodatkowo, treść prezentowana jest treścią rzeczywistą, maksymalne różnice to 24 godziny (bo co taki czas jest przeładowywana mapa). Reszta danych jest w zasadzie na bieżąco. Co do jakości ... proszę mi wskazać jakikolwiek projekt takiej wielkości, który pozbawiony był/jest jakichkolwiek błędów. Oczywiście to wszystko powstawało na bazie operatów i opracowań przechowywanych w odgiku, a jakie to czasami bywają materiały to szkoda gadać. W zasadzie kiedyś można było wcisnąć każdy kit i nie bardzo było można to sprawdzić, teraz jest inaczej, ale jak ktoś chce ściemę wcisnąć to też da radę.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
buhahaha buhahaha.... Kto robił to wie - z czego się śmieję
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
ilustracja obrazuje innowacyjność tego projektu: orto działki i budynki.
 3 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS