wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-09-22| GIS, Mapy, Software, Imprezy

Wkrótce rusza ArtGIS - na styku sztuki i geografii

W ostatni weekend września w Kazimierzu nad Wisłą odbędzie się jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Studenci z siedmiu uczelni wyższych z całego kraju we współpracy z ekspertami z firmy Esri Polska wezmą udział w II Ogólnopolskiej Szkole GIS „ArtGIS”.


Wkrótce rusza ArtGIS - na styku sztuki i geografii

Głównym celem warsztatów jest wymiana doświadczeń pomiędzy użytkownikami systemów informacji przestrzennej a twórcami kultury, w szczególności ze środowiska artystów plastyków i artystów fotografików. Efektem współpracy ma być trójwymiarowa wizualizacja najpiękniejszych zakątków Kazimierza Dolnego.

– Projekt ArtGIS to wyjątkowa próba połączenia fotografii, obrazów i informacji geograficznych w trójwymiarowe modele wybranego miasta. Pragniemy wspólnie podjąć wyzwanie integracji doświadczeń pracowników nauki, planistów oraz artystów malarzy i fotografików w celu wypracowania nowych metod oceny, zapisu i promocji piękna krajobrazu – mówi dr Szymon Chmielewski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, pomysłodawca projektu „ArtGIS”.

W ramach ArtGIS zaplanowano pięć grup roboczych: GIS&LiDAR (analizy przestrzenne i skaning laserowy), CityEngine (tworzenie modeli 3D w aplikacji mapowej), fotograficzną, plastyczną i socjologiczną. Każda z grup przez pierwsze dwa dni warsztatów za pomocą właściwych jej środków wyrazu będzie pracowała nad uchwyceniem piękna wybranych krajobrazów Kazimierza Dolnego i jego okolic. Trzeciego dnia, wspólnie ze specjalistami z zakresu GIS, zostanie podjęta próba integracji prac poszczególnych zespołów we wspólną scenę 3D przygotowaną w środowisku CityEngine firmy Esri.

Miejsce „ArtGIS” nie jest przypadkowe. Kazimierz Dolny od dawna przyciąga niepowtarzalną atmosferą oraz pięknem naturalnych i kulturowych krajobrazów. Malowniczo położony w dolinie Wisły stanowi idealne miejsce do studiów krajobrazowych.

– Dużym wyzwaniem stojącym przed specjalistami z zakresu architektury krajobrazu, ekologii krajobrazu i planowania przestrzennego jest próba oceny jakości krajobrazu. Również przedstawiciele świata sztuki będą poszukiwać sposobu na pokazanie i uchwycenie piękna tego terenu przy pomocy palety barw, obrazu lub fotografii. Połączenie tych dziedzin z najnowocześniejszymi technologiami z obszaru systemów informacji geograficznej pozwoli na stworzenie jedynego w swoim rodzaju projektu z pogranicza sztuki i geografii – dodaje Marta Samulowska, menedżer Działu Edukacji w obszarze GIS w Esri Polska.

Organizatorem akcji jest Międzywydziałowe Studenckie Koło Naukowe Architektury i Ekologii Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz firma Esri Polska. Projekt otrzymał wsparcie Zarządu Województwa Lubelskiego i firmy MGGP Aero, która wykona ortofotomapę Kazimierza Dolnego. Warsztaty odbędą się w dniach 24-26 września. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.esri.pl/artgis

Źródło: Esri Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To już rozumiem działania GUGiK-u Oni po prostu zajmują się kulturą ? sztuką słowa pisanego. Zamiast ordynarnie serwować kawę na ławę, posługują się niedopowiedzeniami, a ich dzieła poddają się najprzeróżniejszym interpretacją. Nic tylko zgłosić ich dl literackiego Nobla, a przynajmniej do nagrody Nike.
 1 
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS