Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-09-15| Teledetekcja, Sprzęt

Faro prezentuje nowy ręczny skaner laserowy

Firma Faro Technologies poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego ręcznego skanera laserowego – Freestyle3D X. Urządzenie ma zmienić sposób dokumentowania danych 3D w architekturze, inżynierii i budownictwie, działalności organów ścigania oraz innych branżach za pomocą prostego w obsłudze, intuicyjnego pozyskiwania danych.


Faro prezentuje nowy ręczny skaner laserowy

Wprowadzenie skanera Freestyle3D X poszerza portfolio firmy Faro obejmujące teraz dwa skanery ręczne, które mają pomóc klientom zwiększyć wydajność, zaoszczędzić czas i umożliwić podejmowanie decyzji z wykorzystaniem pozyskanych danych.

W nowym instrumencie zastosowano technologie, które zapewniają dokładność skanowania rzędu 1 milimetra w odległości 1 metra od urządzenia. Skaner Freestyle3D X jest dostępny z urządzeniem kalibracyjnym zgodnym z NIST (amerykański Narodowy Instytut Norm i Technologii) i umożliwia użytkownikom weryfikację dokładności danych, co ma zasadnicze znaczenie w kryminalistyce i innych ściśle uregulowanych branżach. Dane z lokalnej kalibracji można eksportować do formatu PDF, co ułatwia udostępnianie informacji innym członkom zespołu.

Skaner Freestyle3D X jest także wyposażony w automatyczną lampę błyskową, która pozwala użytkownikom na skanowanie obiektów w różnych warunkach oświetleniowych. Nowe narzędzia programowe umożliwiają niezwykle szczegółową wizualizację utworzonej chmury punktów 3D, a zintegrowany filtr „najlepszy punkt”, poprawia jakość danych skanowania, redukując szumy nawet o 35%. Ulepszono również funkcje post-processingu, które oferują nawet 5-krotnie szybszy zapis danych, umożliwiając zwiększenie wydajności w miejscu pracy.

Freestyle3D X może być używany jako niezależne urządzenie lub w połączeniu ze skanerami laserowymi Faro Focus3D X. Dane w postaci chmur punktów pochodzących ze wszystkich urządzeń można bezproblemowo łączyć — także w skali szarości.

– Skaner Freestyle3D X wyznacza standardy w branży w zakresie łatwej obsługi i weryfikacji dokładności wśród profesjonalnych, przenośnych urządzeń skanujących – powiedział Joe Arezone, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający firmy Faro regionu Azji i EMEA. – Nowe funkcje, takie jak automatyczna lampa błyskowa, filtr „najlepszy punkt” i nowe algorytmy zdecydowanie poprawiają ogólną obsługę skanowania, umożliwiając użytkownikom realizację większej liczby projektów w tym samym czasie przy jednocześnie lepszej jakości. Nowy skaner Freestyle3D X pozwala także najbardziej wymagającym użytkownikom uzyskać lepszą dokładność w ich projektach – podsumował.

Źródło: Faro Europe


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS