wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-09-11| GIS, Mapy, Instytucje

Mapy statystyczne również w smartfonach

Dzięki nowej aplikacji mobilnej bogate zasoby rozwijanego przez GUS Portalu Geostatystycznego dostępne są również dla użytkowników smartfonów i tabletów.


Mapy statystyczne również w smartfonach

Program oferuje np.:
• określenie bieżącej lokalizacji użytkownika,
• dostęp do popularnych statystyk we wskazanej lokalizacji,
• intuicyjny wybór lub wyszukanie tematów z zakresu aktualnych danych z Banku Danych Lokalnych (BDL),
• intuicyjny wybór parametrów kartogramów,
• wywołanie legendy mapy tematycznej,
• przyjazny wybór kompozycji mapowych,
• wyświetlenie danych podkładowych takich jak np. granice administracyjne,
• prezentację danych o rozmieszczeniu ludności w siatce kilometrowej (grid),
• prezentację usług danych przestrzennych w standardzie OGC WMS.

Aplikacja mobilna dostępna jest w wersjach dla systemów operacyjnych Android, iOS oraz Windows Phone.

To nie koniec zmian wokół Portalu Geostatystycznego. Pod adresem beta.geo.stat.gov.pl/imap udostępniono nową webową aplikację mapową GUS-u. Wyróżniają ją nowe dane i metadane oraz narzędzia do zaawansowanych analiz przestrzennych. Przygotowano je w ramach projektu „Portal Geostatystyczny – Faza II”.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Andrzeju Andrzeju dokształć się albo dopytaj - gwoli wyjaśnienia informuje, że państwowy zasób jest dla GUS cały dostępny i to dostępny nieodpłatnie. A GUS to co może publikować i co publikuje w swoim mobilnym geoportalu mógłby publikować za darmo, bez kosztów w geoportalu GUGiK. Jak publikuje u sibie tzn. nie jest to objęte tajemnicą statystyczną. Wywalania kasy i chore ambicje.
odpowiedz zgłoś
Andrzeju Takie rzeczy się załatwia porozumieniami jak chce się to załatwić. Jeśli rzeczywiście te instytucje są tak rozwinięte technologicznie jak mówią ich powerpointy ;) to wszystko można by było spokojnie załatwić usługami sieciowymi. Jeśli powerpointy mówią prawdę ;)
 2 
odpowiedz zgłoś
@chyba jestem na to za głupi Jak to tak połączyć w jeden system i wydać dwa razy mniej kasy? To dwa razy mniej osób na tym zarobi, dwa razy mniej sukcesów do odtrąbienia (zwłaszcza w wielkości wydanej unijnej kasy). No i jeszcze należałoby ustalić kto komu da dane, co chyba byłoby największym problemem ? przecież GUS GUGiK-owi nie da, bo to działa na danych objętych tajemnica statystyczną więc nikomu udostępniać zasobów bazowych nie można; GUGiK GUS-owi nie da, po przecież zgodnie z ustawą tymi wszystkimi danymi, jako częścią państwowego zasobu, możne zawiadywać tylko GGK.
odpowiedz zgłoś
~ Dokładnie to samo od dawna proponuje GUGiK - czy nie można było tych map publikować w aplikacji GUGiK a nie wywalać kasę na to samo po raz drugi - gdzie tu rozum !!! Ambicje, ambicje, ambicje.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS