wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning lotniczy Nysy
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2015-09-11| GNSS

Już 10 satelitów Galileo na orbicie

Dziś wczesnym rankiem (11 września) z centrum kosmicznego w Gujanie Francuskiej z powodzeniem wystrzelono dwa kolejne satelity europejskiego systemu nawigacji Galileo.


Już 10 satelitów Galileo na orbicie

Rakieta Sojuz wyniosła aparaty numer 9 i 10. Jeszcze w tym roku na orbicie powinny znaleźć się satelity nr 11 i 12. Tymczasem do satelitarnego laboratorium badawczego ESTEC w Holandii trafiły już gotowe aparaty nr 13 i 14, które przechodzą właśnie serię testów technicznych.

Według planów Komisji Europejskiej udostępnienie pierwszych usług systemu Galileo ma nastąpić w 2016 roku, a osiągnięcie pełnej operacyjności (do czego potrzeba 30 sprawnych satelitów) ? w 2020 roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt