wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-09-02| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma

Zdjęcia ukośne i skaning laserowy w służbie obronności

Wczoraj (1 września) w Kielcach ruszył XXIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Prezentacja najnowszych technologii dedykowanych wojsku potrwa do 4 września, a bierze w niej udział m.in. tarnowska firma MGGP Aero.


Zdjęcia ukośne i skaning laserowy w służbie obronności

Jej stoisko mieści się w hali G-59. Pracownicy MGGP Aero prezentują tam potencjał informacyjny zdjęć ukośnych i lotniczego skaningu laserowego. Jak przekonują, wiarygodne i aktualne informacje o przestrzeni dają znacznie większe możliwości planowania akcji taktycznych czy zarządzania w sytuacjach kryzysowych. Dostęp do szczegółowych informacji o charakterystyce terenu, trzecim wymiarze działań, pozwala na szybsze i trafniejsze podejmowanie decyzji, co przekłada się na efektywność i bezpieczeństwo przebiegu operacji specjalnych i kryzysowych.

Wśród 550 wystawców z 30 krajów na MSPO odnajdziemy najpotężniejsze koncerny zbrojeniowe, jak Lockheed Martin, Thales, MBDA, Boeing, BAE Systems, Raytheon i General Dynamics, które prezentują swoje najlepsze produkty i nowości. Udział w Salonie Obronnym bierze aż 66 delegacji z 48 krajów świata – od USA i wszystkich krajów europejskich po Filipiny, Pakistan czy Malezję. MSPO ściągnęło do Targów Kielce krajowe i światowe media – na wystawie akredytowało się ponad 400 dziennikarzy niemal z całego świata.

Zainteresowanie tegorocznym MSPO podsyca fakt, że program modernizacji technicznej polskich sił zbrojnych na lata 2014-22 przewiduje zakupy broni i sprzętu za 130 mld zł. Bardzo liczna jest prezentacja śmigłowców. Wielkie zainteresowanie budzą więc: turecki ATAK, francuskie Tiger, Caracal i H145M oraz amerykańskie Apache i Black Hawk.

Źródło: MGGP Aero


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS