wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-09-01| GIS, Imprezy

Znamy już ramowy program konferencji "GIS w rolnictwie"

Jak już informowaliśmy, w dniach 25-27 listopada br. w Starachowicach Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje konferencję, której celem będzie przede wszystkim wymiana doświadczeń w zakresie informacji przestrzennej w obszarze pozyskiwania i wymiany danych przestrzennych GIS.


Znamy już ramowy program konferencji "GIS w rolnictwie"
Program spotkania podzielono na sześć sesji:
1. Zakres danych i informacji przestrzennych wykorzystywanych przez ARiMR do realizacji zadań związanych z wdrażaniem WPR 2014?2020. Przedstawienie zadań realizowanych przez służbę geodezyjną na potrzeby obsługi wniosków o przyznanie płatności.
2. Wymiana informacji w zakresie danych przestrzennych tworzonych przez poszczególne środowiska branżowe cz. 1
3. Wymiana informacji w zakresie danych przestrzennych tworzonych przez poszczególne środowiska branżowe cz. 2
4. Wymiana informacji w zakresie danych przestrzennych tworzonych przez poszczególne środowiska branżowe cz. 3
5. Przedstawienie rozwiązań informatycznych i technologicznych umożliwiających współdzielenie danych przestrzennych cz. 1
6. Przedstawienie rozwiązań informatycznych i technologicznych umożliwiających współdzielenie danych przestrzennych cz. 2

W ramach spotkania przewidziano też czas na dyskusje oraz zaplanowano wręczenie Odznaki Honorowej Ministra Rolnictwa „Zasłużony dla Rolnictwa” dla przedstawicieli służby geodezyjnej.

Konferencja zgromadzi w jednym miejscu przedstawicieli instytucji współpracujących z ARiMR w obszarze pozyskiwania i wymiany danych przestrzennych oraz danych osobowych. Uczestnicy konferencji zainicjują dyskusję na temat wykorzystania danych przestrzennych w rolnictwie, jak również na temat traktowania zgromadzonych w zasobach poszczególnych instytucji danych przestrzennych jako wzajemnie uzupełniającej się całości. Konferencja objęta jest patronatem prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Szczegóły na stronie internetowej ARiMR

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Źródło: ARiMR


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS