wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-09-01| GNSS, Teledetekcja, Instytucje

MON stawia na technologie satelitarne

Przy okazji wczorajszego (31 sierpnia) wyjazdowego posiedzenia rządu w Gdańsku minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak odwiedził siedzibę Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA), gdzie zapowiedział ścisłą współpracę z tą instytucją.


MON stawia na technologie satelitarne <br />
fot. MON
fot. MON

– W najbliższych latach bezpieczeństwo Polski będzie związane z technologiami satelitarnymi i kosmicznymi. Ministerstwo obrony od początku wspiera wszelkie przedsięwzięcia w tym obszarze – powiedział wicepremier i minister obrony narodowej podczas wizyty. W jej trakcie Tomasz Siemoniak spotkał się z prezesem POLSA prof. Markiem Banaszkiewiczem i pracownikami agencji, wysłuchał także informacji na temat planów i zadań tej instytucji oraz zwiedził jej siedzibę.

– Ministerstwo Obrony Narodowej intensywnie współpracuje z Polską Agencją Kosmiczną, która ma poważny zakres działań, jeżeli chodzi o sprawy obronne – mówił wicepremier. – Rozmawiamy o merytorycznych sprawach i kalendarzu agencji na przyszłość. Chcemy, aby Polska Agencja Kosmiczna była naszym partnerem – dodał minister. Wicepremier w rozmowie z prezesem POLSA podkreślił znaczącą rolę Wojskowej Akademii Technicznej, wskazując tę uczelnię jako ważny element kształcący przyszłe kadry inżynierów i specjalistów z obszaru technologii kosmicznych i satelitarnych na potrzeby POLSA.

Jak czytamy w depeszy PAP, prezes agencji prof. Marek Banaszkiewicz wymienił trzy priorytety działalności POLSA związane z obronnością kraju. Pierwszy to zapewnienie satelitarnej obserwacji i rozpoznania dla terenów wokół Polski. Drugi to wykorzystanie systemów nawigacji satelitarnej, a trzeci – zapewnienie wojsku łączności satelitarnej.

Źródło: MON, PAP, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS