Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2015-09-01| GNSS, Teledetekcja, Instytucje

MON stawia na technologie satelitarne

Przy okazji wczorajszego (31 sierpnia) wyjazdowego posiedzenia rządu w Gdańsku minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak odwiedził siedzibę Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA), gdzie zapowiedział ścisłą współpracę z tą instytucją.


MON stawia na technologie satelitarne <br />
fot. MON
fot. MON

– W najbliższych latach bezpieczeństwo Polski będzie związane z technologiami satelitarnymi i kosmicznymi. Ministerstwo obrony od początku wspiera wszelkie przedsięwzięcia w tym obszarze – powiedział wicepremier i minister obrony narodowej podczas wizyty. W jej trakcie Tomasz Siemoniak spotkał się z prezesem POLSA prof. Markiem Banaszkiewiczem i pracownikami agencji, wysłuchał także informacji na temat planów i zadań tej instytucji oraz zwiedził jej siedzibę.

– Ministerstwo Obrony Narodowej intensywnie współpracuje z Polską Agencją Kosmiczną, która ma poważny zakres działań, jeżeli chodzi o sprawy obronne – mówił wicepremier. – Rozmawiamy o merytorycznych sprawach i kalendarzu agencji na przyszłość. Chcemy, aby Polska Agencja Kosmiczna była naszym partnerem – dodał minister. Wicepremier w rozmowie z prezesem POLSA podkreślił znaczącą rolę Wojskowej Akademii Technicznej, wskazując tę uczelnię jako ważny element kształcący przyszłe kadry inżynierów i specjalistów z obszaru technologii kosmicznych i satelitarnych na potrzeby POLSA.

Jak czytamy w depeszy PAP, prezes agencji prof. Marek Banaszkiewicz wymienił trzy priorytety działalności POLSA związane z obronnością kraju. Pierwszy to zapewnienie satelitarnej obserwacji i rozpoznania dla terenów wokół Polski. Drugi to wykorzystanie systemów nawigacji satelitarnej, a trzeci – zapewnienie wojsku łączności satelitarnej.

Źródło: MON, PAP, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama