wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-09-01| GIS, Mapy, Firma, Instytucje

Lublin prezentuje nowy geoportal

Od dziś mieszkańcy Lublina mogą korzystać z Geoportalu Miejskiego. Serwis powstał w ramach wartego 4 mln zł projektu budowy systemu informacji przestrzennej.


Lublin prezentuje nowy geoportal

Obecnie rozwiązanie składa się z sześciu modułów tematycznych: ogólna mapa miasta, wybory 2015, mapa turystyczna, mapa inwestycji miejskich, mapa rowerowa oraz planowanie przestrzenne. Oprócz tego geoportal oferuje takie narzędzia, jak: wyszukiwania adresów, działek lub innych obiektów (np. kultury, edukacji, sportu, lokalu obwodowej komisji wyborczej czy apteki), pomiar powierzchni czy odległości oraz wyszukanie najbliższej szkoły. Użytkownicy mogą również połączyć się z formularzami ePUAP, zamieścić uwagi do Geoportalu czy wydrukować mapę lub wyeksportować ją do pliku w formatach: PDF, JPG czy HTML.

W skład Geoportalu Miejskiego wchodzą dodatkowo:
• oprogramowanie desktopowe TurboEwid do aktualizacji danych referencyjnych,
• oprogramowanie webowe InterEwid do przeglądania, analizowania, raportowania i aktualizacji danych przestrzennych, gromadzonych przez Urząd Miasta Lublin,
• webowe narzędzie WebEwid do obsługi geodetów i rzeczoznawców majątkowych interesantów w zakresie wydawania materiałów geodezyjnych.

Geoportal Miejski powstał w wyniku realizacji kontraktu na „Dostawę sprzętu i oprogramowania, w tym aplikacji dedykowanych, uruchomienie systemu SIPL oraz usługi szkoleniowe”. Umowę na te prace o wartości ponad 3 mln zł podpisano pod koniec zeszłego roku z firmą Geomatyka Kraków. Zamówienie było częścią projektu „Opracowanie i wdrożenie systemu informacji przestrzennej dla Miasta Lublin”, które z kolei stanowiło uzupełnienie przedsięwzięcia pn. „Budowa Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej” realizowanego przez województwo lubelskie.

Lista większości geoportali polskich samorządów znajduje się na Geoforum.pl w zakładce Geodane

Źródło: UM Lublin, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS