wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-08-31| GIS, Mapy, Instytucje

Nowy przewodniczący MAK

Podczas zakończonej w zeszłym tygodniu Międzynarodowej Konferencji Kartograficznej w Rio de Janeiro wybrano nowego przewodniczącego Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej na lata 2015-19.


Nowy przewodniczący MAK

Został nim znany holenderski kartograf prof. Menno-Jan Kraak, który zastąpił na tym stanowisku Georga Gartnera. We wpisie na swoim blogu ciepło wyraża się o swoim poprzedniku, podkreślając, że pozostawił on MAK w dobrej kondycji. Przypomina, że podczas kadencji Gartnera MAK nawiązała relacje m.in. z UN-GGIM – agendą OZN ds. globalnej informacji przestrzennej, a także zaczęła wydawać własny periodyk. Wśród celów do realizacji prof. Kraak wymienia m.in. kontynuację współpracy z UN-GGIM. Jednym z jego pomysłów jest wydanie „atlasu” dobrych praktych kartograficznych przydatnych w prowadzeniu polityki zrównoważonego rozwoju.

Menno-Jan Kraak jest profesorem na Wydziale Nauk Geoinformacyjnych i Obserwacji Ziemi Uniwersytetu w Twente (Holandia). Jest autorem ponad 200 prac naukowych z zakresu kartografii i GIS-u. Wśród jego najbardziej znanych publikacji można wymienić przetłumaczony na 5 języków i napisany wspólnie z Ferjanem Ormelingiem podręcznik „Cartography, visualization of geospatial data” oraz „Webcartography, developments and prospects” (którego był współautorem). W swojej ostatniej książce („Mapping time, illustrated by Minard's map of Napoleon's invasion into Russia 1812”) zajął się kartografią czasu. Punktem wyjścia do tej analizy była znana mapa Minarda przedstawiająca inwazję Napoleona na Rosję.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS