wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje zabytkowe młyny
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-08-28| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Software

TerraGo Edge: centymetry ze smartfona

Na rynku dostępna jest już kolejna mobilna aplikacja, która pozwala zamienić smartfona lub tablet w rejestrator współpracujący z satelitarnym odbiornikiem geodezyjnym. To TerraGo Edge w wersji 3.7.


TerraGo Edge: centymetry ze smartfona

Na razie oprogramowanie jest kompatybilne z dwoma odbiornikami chińskiej marki CHC – modelem X20i o dokładności decymetrowej oraz x91i o dokładności centymetrowej.

Najnowsza wersja TerraGo Edge oferuje kilka innych interesujących nowości, które w zamierzeniu producenta mają znacznie przyspieszać zbieranie danych w terenie. Program umożliwia np. skanowanie kodów kreskowych i QR, dzięki którym użytkownik unika ręcznego wprowadzania danych atrybutowych. Nowością są także „warunkowe pola”, które pojawiają się w formularzu tylko pod określonym warunkiem. Użytkownicy zyskali ponadto możliwość zwijania i rozwijania wybranych elementów w formularzach, a także dodawania pól, w których wartości wyliczane są automatycznie na podstawie innych atrybutów. Istotną nowością jest także możliwość korzystania z map użytkownika utworzonych w usłudze ArcGIS Online firmy Esri.

Aplikacja TerraGo Edge dostępna jest dla urządzeń mobilnych wyposażonych w systemy Android oraz iOS. Ze strony producenta można pobrać darmową wersję testową tego oprogramowania.

Źródło: TerraGo, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt