wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-08-28| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Software

Maptek udoskonala skanery laserowe

Australijska firma Maptek wprowadziła dwa udoskonalone modele naziemnych skanerów laserowych I-Site 8200 przeznaczonych do pomiarów na potrzeby górnictwa.


Maptek udoskonala skanery laserowe
Wersja SR przeznaczona jest przede wszystkim do pracy w podziemnych korytarzach. Wyróżnia ją 10-metrowy karbonowy wysięgnik, który pozwala skanować w miejscach niedostępnych dla człowieka. Model ER wyróżnia z kolei zasięg pomiaru wydłużony z 500 do 750 metrów. W ocenie producenta dzięki temu udoskonaleniu skaner sprawdzi się nie tylko w pomiarach podziemnych korytarzy, ale również np. hałd.

Dyrektor zarządzający w firmie Maptek Peter Johnson zwraca ponadto uwagę na kompatybilność nowych skanerów z systemem Sentry. Dzięki temu można je wykorzystać do monitoringu deformacji, nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych. – Świetną rzeczą w Sentry jest to, że zapewnia on absolutne śledzenie. Możesz zabrać skaner, by zrealizować inny pomiar, a następnie powrócić na poprzednie miejsce i kontynuować monitoring bez konieczności ponownego konfigurowania skanera od początku – wyjaśnia Peter Johnson.

Źródło: Maptek, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt