wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-08-27| Geodezja, Edukacja

Studenci zbierają pieniądze na obóz naukowy

Za pomocą platformy crowdfundingowej Polakpotrafi.pl można wesprzeć studentów z Międzynarodowego Koła Naukowego Geodezji Satelitarnej i Nawigacji „GeoSiN” działającego przy UWM w Olsztynie. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie geodezyjnego obozu naukowego.


Studenci zbierają pieniądze na obóz naukowy <br />
fot. GeoSiN
fot. GeoSiN

W trakcie obozu studenci planują wykonać m.in. pomiar batymetryczny jeziora Mamry, skaning laserowy budynku, w którym zostaną zakwaterowani, nalot bezzałogowym statkiem powietrznym, bezpośrednią inwentaryzację podwodną oraz dokumentację zdjęciową ciekawych obiektów na dnie (np. wraków lub kamiennych raf).

Akcja potrwa do 20 września. Studenci chcieliby zebrać 2000 zł.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
na pewno profesory kasy nie liczą.:-)) oni mają misję i kształcą w szkołach państwowych nowe pokolenia geodetów oraz w "szkołach" prywatnych "geodetów".:-)

Takie moje refleksje. Te żebracze inicjatywy mają przygotowywać studentów do życia w wegetacyjnych realiach geodezyjnych. Po geodezji zarobki są na poziomie najniższej krajowej bez możliwości awansu zarobkowego, o ile w ogóle uda się znaleźć pracę. Śmieć umowy to standard. To czego uczą profesory na swoich szacownych uczelniach również różni się od tego jak obecnie wygląda praktyczna geodezja. O skanerach i dronach zapomnijcie to s-f. Ktoś tu napisał że "Dla każdego z Was liczy się tylko kasa", a z czego utrzymasz dom i rodzinę? Coś tu jest nie tak, tyle lat studiów aby być potem wolontariuszem u jakiegoś leśnego dziadka.

każda inicjatywa jest dobra byleby uczyła studentów pracy.

Ciekawy pomysł Nie rozumiem..starają się, ciekawy pomysł. Myślę, że chodzi tutaj również o spróbowanie czegoś nowego. Ale na geoforum zawsze 75% znajdzie się takich co tylko żółć potrafią wylewać. Dla każdego z Was liczy się tylko kasa, a jak już maja to jeszcze wiecej...Świetna inicjatywa studencka, sam wpłacę

a co... wy im tak zazdrościcie?Też kiedyś studiowaliście i do dziś pracujecie w zawodzie to chyba nie jest aż tak źle co? W każdym zawodzie dzisiaj jest podobnie i czy to geodezja czy budownictwo czy projektowanie jest tak samo. Ludzie po zawodówkach zarabiają dobrze, nie narzekają na brak pracy, bo są potrzebni i wykonują dobrą robotę która komuś jest potrzebna np. za kładzenie kafelek zarabia się więcej niż za niejedną robotę geodezyjną. Spróbujcie teraz znaleźć dobrego fachowca do wykończenia wnętrza-terminy maja 3-4 miesięczne. Geodetów niestety nie uczy się ekonomii i zarządzania i jest jak jest niestety i potem pot łzy i wylewanie żalów tu na forum. echh... ręce opadają.

na geo leje ciepłym m... naiwniaki myślą że będą miały dobrobyt . Profesura zrobiła im już pranie mózgu pokazując skanery i drony, toteż ich zwykła geodezja dotyczy. Prawda dla Was studentów jest podła, już za chcwilę przekonacie się o urokach tego zacnego zawodu, mówiąc kolokwialnie będziecie zgnojeni. Ja zrezygnowałem z tego zawodu i to była moja najlepsza decyzja życia, pierwszy raz w życiu jest mi dobrze.

Koniec geodezji. Miałem tu wylać pomyje swoich frustracji ale nawet na to nie mam siły. W wolnej chwile między robotami chyba zacznę żebrać zarobkowo.

:) Studenciaki geodezji uczcie się żebrać, przydatna umiejętność w tym fachu.

P.S. Zbieram na wyjazd na Karaiby... kto mnie wesprze?

Studenci zbierają? Śmiech na sali... głupie dwa tysiące w biedronce by zarobili, tylko robić, to nie ma komu, a żebrać jak widać jest... I tak w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z ich wykształceniem...

niech się dorzucą do inicjatywy profesory.:-) im z pewnością zbywa na państwowych posadkach, a szczególnie tym, co mają kilka posadek.

Hmmm Zaczynamy żebrać, na razie studenci ale wszystko w swoim czasie.

12 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS