wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-08-25| Geodezja, Edukacja

PW zatrudni adiunktów

Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej ogłosiła konkurs na objęcie dwóch stanowisk adiunkta w Zakładzie Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej, które będą stanowiły podstawowe miejsce pracy w rozumieniu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 2 ust. 1 pkt 33). Dokumenty można składać do 3 września br.


PW zatrudni adiunktów <br />
fot. P. Gregorczyk/Biuro ds. Promocji i Informacji PW
fot. P. Gregorczyk/Biuro ds. Promocji i Informacji PW
W pierwszym przypadku od kandydatów wymagane jest:
1) posiadanie stopnia doktora w dyscyplinie geodezja i kartografia;
2) bardzo dobra znajomość języka polskiego i angielskiego;
3) dorobek naukowy w zakresie fotogrametrii satelitarnej i systemów informacji przestrzennej;
4) znajomość podstaw teoretycznych projektowania baz danych przestrzennych i systemów informacji przestrzennej;
5) znajomość zagadnień związanych z infrastrukturą informacji przestrzennych, standardami i formatami wymiany danych przestrzennych (w tym GML);
6) umiejętność posługiwania się oprogramowaniem GIS (komercyjnym – ArcGIS, open source – QuantumGIS) oraz oprogramowaniem do cyfrowego przetwarzania obrazów satelitarnych (PCI Geomatica, PHOTOMOD);
7) minimum 5-letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych.

W drugim przypadku kandydaci na stanowisko adiunkta powinni posiadać – oprócz stopnia doktora w dziedzinie nauk technicznych w dyscyplinie geodezja i kartografia – również wykształcenie wyższe w zakresie fotogrametrii i teledetekcji. Ponadto od kandydatów wymagane jest w szczególności:
1) kilkuletnie doświadczenie w pracy naukowo-badawczej;
2) znajomość zagadnień związanych z przetwarzaniem zdjęć lotniczych i naziemnych oraz danych z lotniczego i naziemnego skanowania laserowego;
3) umiejętność posługiwania się oprogramowaniem fotogrametrycznym w tym programami do przetwarzania danych ze skaningu laserowego;
4) umiejętność posługiwania się oprogramowaniem GIS.


Inne oferty pracy na Geoforum.pl

Źródło: PW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
jeżeli czas na składanie dokumentów jest krótki, to konkurs na pewno jest ustawiony. Dla osoby, która ma go wygrać jest on tylko formalnością - niczym więcej. Gdyby się jednak pojawił inny kandydat, który spełnia kryteria konkursowe, to okaże się, że ten, który ma wygrać posiada wyjątkowe przymioty, np.: kochają go studenci za jego poświęcenie w pracy dydaktycznej i samorząd studencki wystawił mu nawet pisemną ocenę. A takiej oceny żadna komisja konkursowa nie może zbagatelizować i dziekanowi się oko zaszkli, że są na świecie jeszcze tak wspaniali ludzie, którzy potrafią nauczać i zachować przy tym uznanie studentów i bakałarzy.

Konkursy na uczelniach to fikcja. Taka polityka, ze się zatrudnia dotychczasowych pracowników w drodze jakiegoś konkursu. Konkurs powinien być tylko, gdy szuka się kogoś nowego do kadry. Dotychczasowi pracownicy powinni być angażowania po uzyskaniu stopnia lub tytułu na drodze decyzji Rady Wydziału. Jak sobie ludzie radzą z zewnątrz? Dzwonią i pytają nieformalne czy warto składać .

Kto wystartuje Wystartuja dwaj Koledzy ktorzy w lipcu obronili doktoraty...

poszukiwania, otworzyli nowy kierunek GEOINFORMATYKA i nagle okazuje się że obecna kadra nie wystarczy bo tylko kilka osób się nadaje do prowadzenia nowych zajęć. Bardzo jestem ciekaw kto wystartuje do objęcia tych stanowisk bo zakres jest naprawdę rozległy. Całe szczęście nie dopisali biegłego programowania w kilku językach.

4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS