wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-08-20| Geodezja, GIS, Firma, Software

Znamy zwycięzców jubileuszowego konkursu firmy Intergraph

W minioną niedzielę o północy zakończył się konkurs z okazji 25-lecia działalności firmy Intergraph w Polsce. Najwyższa pora poznać nagrodzonych.


Znamy zwycięzców jubileuszowego konkursu firmy Intergraph

Spośród wszystkich uczestników konkursu prawidłowo na 10 pytań dotyczących spółki Intergraph odpowiedziały tylko 3 osoby. O miejscu na podium zdecydowała więc kolejność zgłoszeń. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Marcin Leszczyński;
II miejsce – Anna Krupinska;
III miejsce – Grzegorz Reszuta.
Gratulujemy!

W nagrodę otrzymają oni:
• I miejsce – bezpłatny udział w konferencji Forum Nowych Technologii 2015, organizowanej przez firmę Intergraph (Białka Tatrzańska, 16-18 września br.) oraz roczną prenumeratę miesięcznika GEODETA;
• II miejsce – tablet marki Dell Venue 8 PRO, 20% zniżki na udział w Forum Nowych Technologii 2015 oraz roczną prenumeratę miesięcznika GEODETA;
• III miejsce – zestaw gadżetów firmy Intergraph oraz roczną prenumeratę miesięcznika GEODETA.
Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się 16 września w Białce Tatrzańskiej podczas konferencji Forum Nowych Technologii 2015.

Najwięcej trudności uczestnikom konkursu sprawiło pytanie pierwsze (Gdzie w Warszawie mieściła się pierwsza siedziba firmy Intergraph? – 12% poprawnych odpowiedzi) oraz ostatnie (Ile razy zmieniana była główna siedziba firmy w Warszawie? – 22%). Najłatwiejsze natomiast okazały się pytania nr 5 (W którym mieście firma Intergraph Polska ma swój oddział? – 96% poprawnych odpowiedzi) oraz 6 (Intergraph istnieje od 1969 roku, ale nazwa, pod jaką obecnie funkcjonuje, powstała w 1980 roku. Jaka była pierwsza nazwa firmy? – 95%). 9 właściwych odpowiedzi udzieliło 9% uczestników zabawy, a 8 – 35%.

Prawidłowe odpowiedzi:
1. Pierwsza siedziba firmy Intergraph mieściła się w hotelu Grand.
2. Spółka Intergraph stałą się częścią firmy Hexagon w 2010 r.
3. Pierwszy Miejski System Informacji Przestrzennej bazujący na oprogramowaniu Intergraph zbudowano w Krakowie.
4. Na rynku nie pojawiła się nigdy wersja 7.0 oprogramowania GeoMedia.
5. Firma Intergraph Polska ma swój oddział we Wrocławiu.
6. Przed rokiem 1980 firma Intergraph była znana pod nazwą M&S Computing.
7. Pager to urządzenie, na którym nigdy nie było loga Intergraph.
8. Oprogramowanie Intergraph służące do elektronicznego prowadzenia ewidencji wód, urządzeń wodnych oraz zmeliorowanych gruntów to GeoMelio.
9. Założycielem firmy Intergraph w Polsce był Grzegorz Wiśniewski.
10. Główna siedziba firmy w Warszawie zmieniana była 6 razy.

Redakcja


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS