wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-08-19| Geodezja, Prawo

Pobierz aktualny ujednolicony tekst Pgik

Na stronie sejmowego Internetowego Systemu Aktów Prawnych opublikowano nowy ujednolicony tekst ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne.


Pobierz aktualny ujednolicony tekst Pgik

Uwzględnia on zmiany wprowadzone w tym akcie przez ostatnią nowelizację Pgik, która obowiązuje od 1 lipca br. Przypomnijmy, że wprowadziła ona zmiany w zakresie uwierzytelniania dokumentacji przeznaczonej dla zamawiającego pracę geodezyjną oraz postępowań dyscyplinarnych geodetów i kartografów.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Naród? chyba nie pamięta! Oczywiście byłem i jestem lewicowych zapatrywań tylko co to ma wspólnego ze stanowionym prawem geodezyjnym? Właśnie te kilka lat w partii politycznej, bo wcześniej do żadnej nie należałem np. do PZPR, pozwoliło mi zdobyć doświadczenie i zrozumieć, że żadna partia tak naprawdę nie rządzi. Rządzą ludzie z "tylnego fotela" przede wszystkim Ci, których nigdy nie widać a głównie "kasty urzędników" ze szczebli centralnych, którzy są prawdziwymi motorami sprawczymi tworzenia ustaw. Najlepszy przykład to ostatnia zmiana "art. 12b ust. 5", i prześledzenie, kto był faktycznym autorem słów i zdań tej nowelizacji. Bo, że nie senatorowie, nie grupa posłów, ani Związk Powiatów Polskich to chyba oczywiste. To kto w takim razie? I dlaczego ten KTOŚ się ukrywa? Czego się obawia, przecież chyba nie robi nic złego? No tak... ale jakoś głupio tak otwarcie przyznać się do braku kompetencji, co mogłoby spowodować zmiany personalne.

Co ciekawe - SLD jako spadkobierca PZPR (idei, elektoratu a w końcu kadr) w świetle dokonań obecnych tuzów polityki (PO I PIS) okazało się najmniejszym złem ;) Wszak nażarta mucha mniej gryzie.

Leszek Piszczek Taki komentarz bardzo dziwi gdy pisze go były radny miejski z list SLD!!!

do ~zażenowany czytelnik Jest dobrze! A będzie jeszcze lepiej. Odpowiedzialne za geodezję gremium pod światłym dowództwem Słońca Geodezji Polskiej rozpoczęło swoją tytaniczną pracę słynnym już w całej UE rozporządzeniem o standardach. To epokowe dzieło przestawiło w końcu zwrotnicę geodezji na nowoczesność! Rozwiązania w stylu minimalnej celowej, wlotu/wylotu przewodu w studzience jako szcz.Igr.dokł. czy osnowy jednorzędowej z wyrównaniem wektorów GPS włącznie to przecież śmiałe wizjonerstwo. Następne równie doniosłe poczynania to śmiała nowelizacja PG, nie mówiąc już o szybkiej nowelizacji tej nowelizacji i nowelizacja w toku znowelizowanego rozp. o EGiB. Nie można też pominąć przełomowych i istotnych dla gospodarki zadań - choćby TERYT1, 2, 3, EMUIA, ZSIN i innych. Jest dobrze! Nasze Bazy Danych (BDOT500 GESUT) będą wzorem do naśladowania dla UE. Ba! dla reszty świata! Jest dobrze! Wszak kształci się w Polsce najwięcej geodetów, a czynnych zawodowo jest więcej niż w całej UE! -teraz jest kulturalnie?

panie Rozumiem że poprzedni wpis to pana deklaracja do Narodowych Sił Zbrojnych ;) Odnotowano.

Postępująca komunizacja Za wiki - "...zniesienie własności prywatnej, rodziny, różnic klasowych, religii i państwa, uznanych jako struktury społecznego zła i wyzysku oraz ustanowienie drogą rewolucji po etapie dyktatury proletariatu społeczeństwa bezklasowego z kolektywną własnością środków produkcji i równym podziałem dóbr według zasady od każdego według zdolności, każdemu według potrzeb." Pierwsza wersje tego, pożal się..., prawa to 8 stron wersji ogłoszonej 1989-05-26, obecna wersją to 75 stron wersji ujednoliconej ogłoszonej 2015-04-14! Trudno nie zauważyć, że objętość horrendalnie urosła. Iście stachanowski wzrost 937.5%!!! A jeśli dodać te kilkadziesiąt innych przepisów obowiązujących geodetów, to głosy o Kodeks Geodezyjny są bardziej uzasadnione niż w Budownictwie. Lecz największe zło to postępująca komunizacja tego prawa która w tej chwili jest na etapie DYKTATURY PROLETARIATU. Konfiskata dóbr na rzecz Państwa, Państwowe Komisje Dyscyplinarne... a Geodeci prywatni... ? To może chociaż... "w kamasze!"

do trolla Za mało mi placą co nie zmienia faktu, że potrafię wyrażać mysli i emocje w sposób kulturalny czego i tobie życzę.A na temat wspólnej to nie do końca rozumiem. Ponownie apeluje o przyzwoitosc i kulturę bo to się zemsci bądź pewien.

Panie ..... ~czytelnik! Comments, comments. Ile panu płacą za to pańskie czytelnictwo? Wprawdzie do roboty się pan nie spóźniasz, wpis 08:04:31 i to się nawet chwali, ale pańska prowokacja na kilometr śmierdzi Wspólną!

aktualny ujednolicony tekst Pgik art.46a - 46w PGiK - no to mamy Korę Pn. Najwięcej skarg na geodetów piszą osoby chore psychicznie, które przez kilkadziesiąt ostatnich lat piszą bzdurne pisma do GGK i WINGów, a te instytucje dla swiętego spokoju i ochrony własnej d. przerzucą odpowiedzialnosć z osrodków na wykonawców, bo stworzono "rzeczników" i "komisje dyscyplinarne", w których siedzą głównie powiatowi, którzy są winni bagna w geodezji.

no comments Troll masz jakieś rozdwojenie jaźni - raz się podpisujesz nazwiskiem raz jako troll. Zwróć uwagę, że poziom twojego języka i bijącą z niego kultura wypowiedzi jednoznacznie cię demaskuje i mógłbyś oszczędzić sobie kombinacji. Przecież wiesz z przeszłości, że używanie nicka nic nie daje jeśli kogosisz obrazisz i obrażonemu chce się taplać z tobą w bagnie. Zachęcam do zmiany sposobu wyrażania emocji na bardziej kulturalne i cywilizowane panie ......

POlicyjne POpaprane państwo! Geodeta prowadzący działalność gospodarczą zawiera umowę/zlecenie z osobą cywilną/prawną. Skutki prawne takiej umowy określa przede wszystkim Kodeks Cywilny. Aparat administracji państwa ma się do tego NIJAK! Państwo i jego biórwokracja nie zatrudnia geodetów- przedsiębiorców i może sobie swoje postępowania dyscyplinarne stosować WYŁĄCZNIE w stosunku do SWOICH nieudolnych urzędników. HOWK!

tfu! i do kosza :)

12 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt