wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-08-12| GIS, Przetargi, Instytucje

Kto zbuduje bytomski węzeł IIP?

Urząd Miejski w Bytomiu podpisał umowę na dostawę sprzętu i oprogramowania, wdrożenie systemów oraz przeprowadzenie szkoleń na potrzeby projektu „Budowa węzła infrastruktury informacji przestrzennej”.


Kto zbuduje bytomski węzeł IIP? <br />
fot. Wikipedia/Yarl
fot. Wikipedia/Yarl

Prace za 1,107 mln zł zrealizuje Instytut Systemów Przestrzennych i Katastralnych z Gliwic. Do jego obowiązków będzie należało m.in.:
• opracowanie projektu technicznego Systemu CRD (Centralne Repozytorium Danych), • dostawę sprzętu komputerowego (serwery, macierze, przełączniki) oraz oprogramowania systemowego i bazodanowego, • przeprowadzenie testów wewnętrznych rekomendowanych przez producenta danego sprzętu i oprogramowania, • zapewnienie usługi gwarancyjnej oraz opieki serwisowej, • opracowanie i wdrożenie usług aplikacyjnych węzła BIIP oraz Systemu CRD, • opracowanie warstw danych Systemu CRD oraz ich zasilenie, jak również zasilenie warstw Portalu i-BIIP, • przeprowadzenie testów akceptacyjnych, • przeprowadzenie szkoleń dla użytkowników i administratorów systemu, • wdrożenie rozwiązań podglądu i wizualizacji danych 3D, wdrożenie e-płatności oraz opracowanie niezbędnych metadanych.

Poza ISPiK swoje oferty przedstawiły również firmy: OPEGIEKA Elbląg (wartość 1,2 mln zł) oraz Geotechnologies z Wrocławia (1,5 mln zł).

Źródło: UM w Bytomiu, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
oczywiście samymi Gliwicami człowiek nie wyżyje;)
odpowiedz zgłoś
do WJ powodzenia, konsekwencji w realizacji planów, Bytom zawsze wyznaczał kierunki. Nie ma co zwracać uwagi na anonimowe kąśliwe uwagi.
odpowiedz zgłoś
wynika z planów sprzedażowych i generowania sztucznych potrzeb. Rosnąca świadomość użytkowników pozwala zauważać ten problem.
 4 
odpowiedz zgłoś
kierunek Konieczność rozbudowy czy nawet zmiany wynika z woli oraz rosnącej świadomości użytkowników. Przy prawidłowym zarządzaniu tak zbudowaną strukturą korzyść dla miasta jest pewna :)
 2 
odpowiedz zgłoś
to zrozumiałe wizja takiego działania jest lansowana przez duże amerykańskie firmy informatyczne. widać nasze polskie zaczynają te kierunek również obierać. Oby miastu takie rozwiązanie się zwracało organizacyjnie:)
odpowiedz zgłoś
w budowie Budowa systemu GISowego nigdy się nie kończy, pojawiają się ciągle nowe potrzeby i nowe pomysły. Dostępny był szczegółowy opis przedsięwzięcia i może warto było "nieśmiało" do niego zerknąć. Pozdrawiam i do zobaczenia na następnych konferencjach
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
duże miasta duże budżety, dużo trzeba wydać:) nie interesuj się bo kociej m... dostaniesz;)
 1 
odpowiedz zgłoś
tak nieśmiało nieco zapytam: czy Bytom od lat nie ma wszystkich możliwych systemów? Na konferencjach od lat o tym trąbili, a tu nagle budowa? Czyżby support się na toolkit skończył?
 3 
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS