wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-08-12| Prawo

Wyniki Imagisu znów w dół

W II kwartale br. przychody warszawskiej spółki Imagis (dostawcy cyfrowych map i baz danych przestrzennych oraz dystrybutora oprogramowania MapInfo) spadły aż 75-krotnie.


Wyniki Imagisu znów w dół

W badanym okresie wartość sprzedaży wyniosła nieco ponad 2 mln zł, podczas gdy w II kwartale ubiegłego roku było to 162 mln zł. Nienajlepiej prezentuje się również bilans spółki. II kwartał br. firma zakończyła pod kreską, notując 0,6 mln zł straty. Tymczasem w analogicznym okresie ubiegłego roku spółka osiągnęła 2,1 mln zł zysku.

Te spadki Imagis tłumaczy zaprzestaniem wszelkiej sprzedaży w spółce zależnej GPS Konsorcjum (GPSK), co jest związane ze zgłoszeniem wniosku o jej upadłość likwidacyjną. Zarząd ocenia, że wysokie zadłużenie Imagisu oraz złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej GPSK zaczęły wywierać negatywny wpływ na działalność operacyjną Grupy Kapitałowej. „Utrzymanie takiej sytuacji w dłuższej perspektywie może spowodować dalsze pogorszenie wyników finansowych, a w konsekwencji może doprowadzić do utraty płynności finansowej spółek Grupy Kapitałowej” – czytamy w raporcie kwartalnym.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
% nikt nie chce reanimować tej spółki, powoli idzie w dół. Brakuje osoby, która by ją wyciągnęła na powierzchnię.
 1 
 2 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS