wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-08-12| Mapy

Łódź na mapie turystycznej dla najmłodszych

Dzieci mogą już zwiedzać Łódź z przewodnikiem pełnym zabaw i pomysłów na aktywne i kreatywne spędzenie czasu w mieście. Podążając trasą wymyślonego tramwaju młodzi odkrywcy poznają Łódź od podszewki. Każdy przystanek to propozycja spaceru: ciekawe miejsca, opisy, ciekawostki, zadania i wyzwania.


Łódź na mapie turystycznej dla najmłodszych <br />
fot. nieMAPA
fot. nieMAPA

W przewodniku oprócz propozycji tras wycieczkowych znaleźć można również słowa z łódzkiej gwary oraz zagadki i zadania do wykonania. Na „nieMAPIE” znajdują się również miejsca na zapiski i rysunki dziecka. Pomysłodawcami przewodnika są Małgorzata Żmijka i Joanna Studzińska wraz z wydawnictwem Ładne Halo. Rysowaniem i projektem graficznym zajął się Maciek Bliźniak, a Joanna Guszta zadbała o druk.

Mapę można uzyskać bezpłatnie dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, EC1, księgarni Małe Książki, Pan Tu Nie Stał, Poczty Polskiej, Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci i ZOO Safari Borysew. Jest dostępna w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 87 oraz różnych instytucjach kultury, które zostały oznaczone na mapie. Wydano 12 tys. egzemplarzy, z czego 5 tys. dofinansował Urząd Miasta Łodzi.

Źródło: UMŁ, DC


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS