wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-08-10| Geodezja, Przetargi, Instytucje, Kataster

GUGiK zamawia kontrolę modernizacji EGiB

Monitoring wykonania modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla wybranych obszarów jest przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


GUGiK zamawia kontrolę modernizacji EGiB

Przedmiotem zamówienia jest:
1) monitorowanie dostosowania baz danych EGiB do modelu pojęciowego określonego w rozporządzeniu Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z 2001 r., w tym monitorowanie technologiczne i prawne procesu modernizacji EGiB w 58 powiatach objętych projektem „ZSIN-Faza I”,
2) monitorowanie zgodności procesu modernizacji EGiB z przepisami prawa,
3) zapewnienie bieżącej komunikacji w kwestiach dotyczących zagadnień technologicznych między GUGiK a powiatami i wykonawcami modernizacji EGiB oraz wojewódzkimi inspektorami nadzoru geodezyjnego i kartograficznego,
5) przyjmowanie wniosków, konsultacje i poszukiwanie rozwiązań kwestii problemowych zgłaszanych przez wykonawców,
6) bieżące informowanie GUGiK o działaniach w ramach ww. prac,
7) sporządzanie raportów z monitoringu w zakresie realizacji prac,
8) opracowanie raportu końcowego z przeprowadzonego monitoringu.

Budżet prac to 69 tys. zł, dlatego przy udzielaniu zamówienia nie będą stosowane przepisy Prawa zamówień publicznych. Oferty można składać do 17 sierpnia. O udzieleniu zamówienia po połowie zadecyduje cena oraz doświadczenie wykonawcy.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
to musi być przyjęte do zasobu i nie podlega żadnej kontroli . Ani zlecenia GUGiK ani co Robią Marszałkowie Województw . No LPIS też spieprzył równo całą bazę i klasyfikację gruntów . Nie zgadzała się część opisowa z kartograficzną. Informatycy nie zrobią nigdy dobrej ewidencji. Dane z mapy numerycznej nie siedzą do 3 m gdzie był pomiar bezpośredni , natomiast gdzie były zarysy pomiarowe z nalotu 55-60 może nie pasować 20m .
odpowiedz zgłoś
Muszę sprostować moją poniższą wypowiedź. Przetarg faktycznie wygrała ta firma, ale jak się dzisiaj dowiedziałam, zrezygnowała, a modernizację w obrębach Lubień i Tenczyn wykonuje OPGK Kraków, czyli ta sama firma, która w Skomielnej Biała gm. Lubień, wyniosła na grunt za pomocą GPS dane z LPiS, zamarkowała te punkty palikami "okazała"je ludziom jako granice. Więc trudno się dziwić, że musieli wyrobić sobie pieczątkę o treści" Właściciel był obecny przy ustalaniu przebiegu granic, ustalone granice zaakceptował, oddalił się przed zakończeniem spisania protokołu granicznego". A tam gdzie omamiony właściciel podpisał, w rubryce " Sposób ustalenia przebiegu granic.." widnieją takie opisy cyt: " Granica działki...została ustalona na podstawie mapy EGiB. Granica biegnie od pkt.740 w kierunku południowym do pkt.742". Tymi punktami były paliki umieszczone w miejscach w niczym nie przypominających granice, wyniesione z LPiS...I to " badziewie" zostało pozytywnie skontrolowane i przyjęte do zasobu... Masakra...
odpowiedz zgłoś
@ Ceccino... Przetarg w obrębach Lubień i Tenczyn wygrała ta sama firma, o której jest mowa w artykule "Zawoja kipi oburzeniem" http://www.beskidzka24.pl//artykul,zawoja_kipi_obu rzeniem,33115.html. Ustalenia przebiegu granic ponoć podzleciła różnym firmom. Ciekawa jest lektura wypowiedzi szefa. Mnie " ręce opadły". Wczoraj na rozgraniczeniu w Tenczynie, zwaśnione strony - zgodnie i ze szczegółami opowiedziały mi jak to ustalenie się odbywało..Masakra... Jedna z tych osób, pojechała nawet ze skargą do Krakowa do jakiegoś szefa, którego nazwiska nie umiała mi podać, gdzie dowiedziała się( od tego pana), że dla niego granica ma szerokość sześciu metrów, więc paliki wkopali dobrze i nikt mu nic za to nie zrobi, mogą sobie pisać nawet do Warszawy, on się nie boi. Szkoda więc tylko, że tych wyniesionych na grunt punktów granicznych nie zamarkowali, prostopadłymi do granicy deskami o długości 6. metrów, tylko palikami, które tam są nadal w miejscach w żaden sposób nie przypominających granic...
odpowiedz zgłoś
Kto robi te prace, o których pisze P.Ula? http:// www.ptg-org.pl/index.php/topic,1954.msg14713/topic seen.html#new
odpowiedz zgłoś
tylko czytający projekt musimy zamknąć a się nie zamyka więc już nie dochodź bardziej. Plany były ambitne, ale firmy informatyczne do spóły z powiatami nam kłody pod nogi sukcesu podkładają. Ale na przekór wszystkim zrobimy, nie martw się!
 2 
odpowiedz zgłoś
kontrola Po realizacji projektu zsin , powinna funkcjonować wymiana pomiędzy sądem (KW) a starostwem (GEO) czy będzie ????. Być może kontrola też powinna to uwzględnić.
 1 
odpowiedz zgłoś
uwaga techniczna @~geodetagostynin Ciekawe ??? że linki niektórych osób wklejają się poprawnie na tym forum, a nie których są w jakiś sposób skracane !!!!
odpowiedz zgłoś
Jeszcze przetarg nie rozstrzygnięty, ale pozwolę sobie zgłosić do kontroli prawidłowość wyznaczenia punktów granicznych za pomocą GPS oraz ich zamarkowania palikami, które są nadal na gruncie, między działką 2096, a działkami 2095/1 i 9531/2 w Tenczynie gm. Lubień. Właśnie wróciliśmy stamtąd z rozgraniczenia. Jedna ze stron właśnie te paliki wskazała, które zaogniły konflikt. Może modernizatorzy mają jakieś inne ( tajne) dokumenty na podstawie których wyznaczyli te punkty w takich dziwnych miejscach, do których to dokumentów my nie mamy dostępu. W każdym razie uprzejmie proszę o skontrolowanie tego wyznaczenia punktów granicznych na gruncie i powodów dla których nie pytano ludzi o zdanie w sprawie przebiegu tej granicy.
 2 
odpowiedz zgłoś
Granica, jak granica. I kto, jak to, ale geodeta powinien umieć ją ustalić i pomierzyć.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
do g z w Czy wy tam w Warszawie wiecie jak wygląda granica na wsi?
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
do g z g Przeczytałem i Boże jak geodeci mogą tak partaczyć robotę - to co najmniej nieetyczne. Dobrze że są tacy ludzie jak PTG - w tym przypadku pani Ula i piętnują te historie - tym wykonawcom jak lekarzom trzeba byłoby odebrać prawo wykonywania zawodu. To niegodne i niegodziwe.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
niech z GUGiKu sobie poczytają http://www.ptg-org.pl/index.php?topic=1954.msg1465 6;topicseen#new
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
12 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS