Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-08-08| GNSS, Mapy

Rowerowe nowości Garmina z wyższej i niższej półki

Garmin rozszerzył swoją ofertę odbiorników dla rowerzystów serii Egde o modele 20 i 25 oraz 520. Dwa pierwsze wyróżnia niewielki rozmiar, a ostatni zaprojektowano dla najbardziej wymagających użytkowników.


Rowerowe nowości Garmina z wyższej i niższej półki

Edge 20 i Edge 25 to najmniejsze komputery rowerowe wyposażone w odbiornik GPS. Rejestrują najważniejsze dane, takie jak czas jazdy, dystans, prędkość, suma podjazdów czy współrzędne geograficzne, a prosty interfejs i czytelny wyświetlacz zapewniają łatwą obsługę oraz bezproblemowe odczytywanie danych podczas jazdy. Edge 25 wyposażony został w łączność Bluetooth, rowerzysta może udostępniać swój trening znajomym, aby w czasie rzeczywistym mogli śledzić jego wyniki i trasę. Edge 25 dodatkowo współpracuje z czujnikami tętna, prędkości i kadencji, rejestrując zaawansowane parametry.

Urządzenia Edge 20 oraz Edge 25 są wytrzymałe, wodoodporne i ważą zaledwie 25 g, a ich niewielki rozmiar sprawia, że idealnie sprawdzają się w podróży, podczas treningu i codziennej jazdy. Prosty interfejs umożliwia łatwe rozpoczynanie, zapisywanie i dzielenie się aktywnościami. Obydwa modele odbierają sygnał zarówno z satelitów GPS, jak i GLONASS, dzięki czemu jeszcze szybciej i z większą dokładnością ustalają, jak daleko, jak szybko i którędy jedzie użytkownik. Urządzenia pracują na baterii do ośmiu godzin bez ładowania. Ponadto Edge 25 łączy się z czujnikami ANT+, umożliwia monitorowanie dodatkowych danych, między innymi prędkości i pokonanego dystansu podczas treningów w pomieszczeniu.

Po połączeniu z kompatybilnym smartfonem Edge 25 na bieżąco przesyła informacje o aktywności na platformę Garmin Connect. Możemy je tam następnie analizować i dzielić się nimi ze znajomymi. Serwis umożliwia także śledzenie aktywności w czasie rzeczywistym za pomocą funkcji LiveTrack. Na platformie Garmin Connect dostępne są trasy, które użytkownik może pobrać na swoje urządzenie i wykorzystać przy następnej przejażdżce. Edge nie tylko zajmie się nawigacją, ale także zapisze wyniki i umożliwi wirtualne ściganie się z innymi rowerzystami na określonych trasach czy segmentach.

Garmin Edge 520 to z kolei pierwszy komputer rowerowy z GPS umożliwiający rywalizację na żywo w ramach segmentów platformy Strava. Wyposażony w szereg zaawansowanych funkcji treningowych, łączność bezprzewodową oraz czytelny, kolorowy wyświetlacz o dużej rozdzielczości spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających rowerzystów.

Do tej pory urządzenia firmy Garmin dawały kolarzom możliwość podejmowania wyzwań w czasie rzeczywistym w segmentach stworzonych przez użytkowników, na platformie Garmin Connect. Edge 520 to pierwszy na rynku komputer rowerowy z GPS obsługujący segmenty Strava Live. Użytkownicy mogą pobrać segmenty bezpośrednio z platformy Strava na swoje urządzenie i na żywo, w czasie jazdy rywalizować ze sobą i walczyć o tytuł King/Queen of the Mountain. Już w trzecim kwartale 2015 powinna pojawić się aktualizacja oprogramowania, która umożliwi obsługę segmentów Strava Live również na urządzeniach Edge 1000, Edge 810 i Edge 510.

Edge 520 daje możliwość analizy wydajności i mocy, aby kolarze mogli świadomie pracować nad poprawą efektywności jazdy. Rejestruje parametry dynamiki jazdy, określa czas spędzony w poszczególnych strefach tętna, współczynnik FTP (Functional Threshold Power), W/kg, pułap tlenowy VO2 max i czas potrzebny na regenerację organizmu[1].

Edge 520 charakteryzuje się smukłą obudową i czytelnym 2,3-calowym, kolorowym wyświetlaczem. Dzięki wytrzymałej baterii (do 15 godzin bez ładowania) i obsłudze systemów GPS oraz GLONASS, doskonale sprawdzi się podczas jazdy wytrzymałościowej. Edge 520 współpracuje z elektroniczną przerzutką Shimano Di2[2] oraz czujnikami ANT+, takimi jak czujniki mocy, pulsometry, czujniki prędkości i kadencji, inteligentne urządzenia rowerowe z nowej linii produktów Varia, piloty czy kamery VIRB. Ponadto za pomocą Edge 520 można sterować kompatybilnymi trenażerami z łącznością ANT+ i wyświetlać na urządzeniu dane treningowe.

Po sparowaniu z kompatybilnym urządzeniem mobilnym za pomocą łączności Bluetooth Edge 520 przesyła dane o aktywności do serwisu Garmin Connect, gdzie użytkownik ma możliwość analizy swoich wyników i dzielenia się nimi na portalach społecznościowych. Korzystając z funkcji śledzenia na żywo LiveTrack, rowerzysta udostępniania swoją aktywność znajomym – mogą oni obserwować, którędy i z jaką prędkością jedzie. Edge 520 wyświetla także informacje z telefonu o przychodzących wiadomościach tekstowych, połączeniach i inne powiadomienia. Użytkownicy mogą pobierać na komputer rowerowy z platformy Garmin Connect nowe trasy, którymi zostaną poprowadzeni. Wyniki ich przejazdu zostaną porównane z wynikami innych kolarzy.

Źródło: Garmin


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS