wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-05-04| GIS, Teledetekcja, Firma

Satelity EROS sfotografowały rosyjskie miasta


Izraelskie satelity EROS A i EROS B wykonały wysokorozdzielcze zdjęcia ponad 20 miast Rosji i krajów sąsiednich.

Centrum Badawczo-Rozwojowe Scan-Ex (operator izraelskiej firmy ImageSat) zarządzającej tymi satelitami otrzymało zdjęcia ponad 20 miast leżących na terenie Rosji oraz Ukrainy, Łotwy, Litwy, Kazachstanu i Białorusi. Satelity serii EROS (Earth Resource Observation Satellite) zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez Israel Aerospace Industires Ltd i wyposażone w urządzenia optyczne firmy Electro-Optical Industries w Rehovot.
EROS A został umieszczony na orbicie 5 grudnia 2000 r., EROS B - 25 kwietnia 2006 r. Pierwszy z nich porusza się po niskiej orbicie na wysokości 480 km i dostarcza obrazy o rozdzielczości 1,8 metra. EROS B rejestruje zdjęcia o rozdzielczości 70 cm. Dobre warunki pogodowe panujące w marcu br umożliwiły wykonanie przez tego satelitę zdjęć Kijowa i sześciu miast w europejskiej części Rosji (m.in.: Petersburga, Niżnego Nowgorodu, Samary, Kaliningradu). Obrazy 22 miast, w tym Władywostoku, Wołgogradu, Saratowa, Mińska i Charkowa, wykonał EROS A.
Centrum ScanEx odbiera dane z satelitów SPOT, Radarsat, EROS, IRS. Siedziba firmy mieści się w Moskwie.

Źródło: ScanEx


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS