wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-08-05| GIS, Mapy

Skawina prezentuje swój SIP

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz krakowska firma Gison udostępniły Gminny System Informacji Przestrzennej.


Skawina prezentuje swój SIP

Dzięki serwisowi mieszkańcy zyskali stały dostęp do informacji związanych z danymi adresowymi, planem zagospodarowania przestrzennego, a także infrastrukturą techniczną dotyczącą wodociągów, kanalizacji, remontów dróg i chodników. Mają również możliwość sprawdzenia rozkładu jazdy oraz godziny urzędowania placówek użyteczności publicznej. Inwestorzy dzięki portalowi zyskali dostęp do informacji o obszarach przeznaczonych pod inwestycje, o uzbrojeniu działki czy przeznaczeniu jej pod zabudowę.

– System Informacji Przestrzennej pozwala zgromadzić wiele informacji z różnych dziedzin i przedstawić je na bazie różnych podkładów mapowych. Portal naszej gminy zawiera również warstwy udostępnione przez inne urzędy pokrywające teren gminy Skawina – mówi kierownik Wydziału Mienia i Geodezji Grzegorz Stachura. – Obsługa portalu jest bardzo prosta. Poza standardowymi narzędziami nawigacyjnymi, takimi jak przybliżenie i oddalanie, portal wyposażony jest w wyszukiwarkę miejscowości, działek ewidencyjnych i adresów. Posiada funkcję identyfikacji obiektów, włączania i wyłączania kilku warstw tematycznych. Możliwe jest również zmierzenie odległości między interesującymi nas punktami, obliczanie powierzchni (np. działki budowlanej) i wydrukowanie zaznaczonego obszaru – dodaje.

Lista większości geoportali polskich samorządów znajduje się na Geoforum.pl w zakładce Geodane

Źródło: UMiG Skawina


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Trzeba umieć Da się zaznaczyć kilka warstw z różnych grup tematycznych. To nie fizyka kwantowa, więc nie trzeba się nadwyrężać umysłowo aby to zrobić. Także powodzenia przy "rozkminianiu" tematu:-).
 1 
odpowiedz zgłoś
alf nie ma takiej potrzeby, bo jeszcze zaczniesz się interesować czy plan jest dobrze wpasowany w twoją działkę. Nowoczesność po amerykańsku - jedna warstwa na raz.
 1 
odpowiedz zgłoś
pytanie techniczne, jak mogę zaznaczyć jednocześnie widoczność warstwy DANE KATASTRALNE i PLANY MIEJSCOWE, tak żebym mógł oglądać plany na tle działek? Jak zaznaczamy jedną warstwę pozostałe się wyłączają.
odpowiedz zgłoś
3 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS