wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-08-05| GNSS, Geodezja, GIS, Software

Premiera FieldGenius 8

FieldGenius – popularne oprogramowanie polowe do odbiorników GNSS i tachimetrów firmy MicroSurvey, doczekało się nowej wersji. Jak zapewnia producent, oferuje ona lepszą kontrolę nad kluczowymi aspektami zbierania danych.


Premiera FieldGenius 8

Najważniejsze nowości w tym wydaniu to:
• Łatwiejsza lokalna transformacja współrzędnych możliwa dzięki przeprojektowaniu interfejsu użytkownika oraz dodaniu możliwości importu i eksportu współrzędnych, a także transformacji Helmerta.
• Lepsza obsługa DXF – program obsługuje okręgi, bloki itp. zapisane do plików DXF, co przyspiesza import i wyświetlanie danych w tym rozszerzeniu.
• Zaawansowane uśrednianie punktów – dodano możliwość wykorzystania wielu tymczasowych punktów pomierzonych tachimetrem lub odbiornikiem GNSS do wyliczenia uśrednionej pozycji.
• Elektroniczna libella – program obsługuje sensory orientacji wbudowane w niektóre instrumenty pomiarowe, pozwalając na automatyczną kompensację wychylenia tyczki.
• Prostsze kartowanie GIS – ułatwiono wprowadzanie GIS-owych atrybutów.

Poza tym program FieldGenius 8 wyróżnia m.in.: dynamiczne obracania ekranu, rozbudowane opcje eksportu ASCII, a także większa liczba wspieranych modeli geoid, układów współrzędnych oraz instrumentów pomiarowych i kontrolerów.

Od najnowszego wydania FieldGenius oferowany jest w dwóch wersjach różniących się zakresem oferowanych funkcji – Standard oraz Premium. Ponadto narzędzia dostępne dotychczas w zaawansowanym module (za wyjątkiem funkcji drogowych oraz robotycznych) udostępniono bez dodatkowych opłat wszystkim użytkownikom aplikacji.

Źródło: MicroSurvey, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
W nowej transformacji najważniejsze jest to, że nowy FieldGenius pozwala na zapisanie parametrów transformacji/kalibracji i wykorzystanie ich w innej robocie.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS