wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-08-05| GIS, Mapy, Imprezy

Portal Geostatystyczny - platforma nowych możliwości

Pod takim hasłem 13 sierpnia br. w Warszawie odbędzie się bezpłatna konferencja organizowana przez Główny Urząd Statystyczny.


Portal Geostatystyczny - platforma nowych możliwości

Jednym z najcenniejszych dóbr cywilizacji jest obecnie informacja. Może ona być uznana za wartościową jedynie wtedy, gdy jest prawdziwa, rzetelnie opracowana, łatwo dostępna i poparta wynikami skrupulatnych badań. Właśnie celem działania statystyki publicznej jest dostarczenie referencyjnych danych o zjawiskach społecznych, gospodarczych i środowiskowych dotyczących zarówno całego kraju jak i najbliższego otoczenia, w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego odbiorcy. Warto zadać sobie pytanie jak rozwój nowoczesnych technologii oraz wzrost wymagań społeczeństwa wpływa na jakość danych i usług oferowanych przez statystykę publiczną?

Wyjściem naprzeciw oczekiwaniom użytkowników jest rozbudowywany obecnie Portal Geostatystyczny. Już wkrótce z zasobów portalu będzie można korzystać poprzez aplikację mobilną w dowolnym miejscu i czasie oraz wykonywać zaawansowane analizy przestrzenne na danych statystycznych. Zaprezentowanie funkcjonalności tej nowoczesnej i interaktywnej platformy odbędzie się 13 sierpnia w hotelu Novotel Centrum.

Na bezpłatną konferencję zapraszamy przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, nauki, przedsiębiorców oraz osoby zainteresowane tematyką.

Szczegóły dotyczące konferencji oraz formularz rejestracyjny

Źródło: GUS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
co robi ? wyprzedza co ? A co to jakaś konkurencja ? Portal może i fajny i jakżesz INSPIROWY :):)
odpowiedz zgłoś
no no zapowiada się nieźle! już graficznie wyprzedza GUGiKopodobnych o dwie długości, oby technicznie też tak było to GUS przejmie geodezję i będzie po sprawie ;)
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS