wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-08-04| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

Woodstock w pełnej krasie na kolejnej ortofotomapie

Tarnowska firma MGGP Aero wykonała drugą ortofotomapę Przystanku Woodstock. Pierwsza prezentowała teren imprezy tuż przed jej startem (28 lipca), a na najnowszej widać już rozpoczęcie festiwalu.


Woodstock w pełnej krasie na kolejnej ortofotomapie

Opracowanie z 28 lipca powstało jako narzędzie wspierające pracę organizatorów oraz wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Zasiliło również aplikację mapową przygotowaną przez Esri Polska. Kolejną ortofotomapę wykonano na podstawie zdjęć lotniczych z 30 lipca, czyli dokładnie dwa dni później, podczas rozpoczęcia festiwalu. Opracowanie to świetnie pokazuje rozmiary tej imprezy w ujęciu całościowym oraz pozwala uświadomić sobie, jak dużym wyzwaniem dla organizatorów i służb jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu wszystkim uczestnikom.

Jak podkreśla MGGP Aero, wykonanie obu ortofotomap w tak krótkim czasie pokazuje potencjał załogowych statków powietrznych, tak często dyskredytowanych przez środowisko UAV. Samoloty załogowe gwarantują większe bezpieczeństwo realizacji takich projektów i – jak widać na przykładzie nalotów z 28 i 30 lipca – można je poderwać do pracy praktycznie z dnia na dzień. Dzięki ich możliwościom technologicznym, takim jak stosowanie kamer wielkoformatowych i profesjonalnego oprogramowania fotogrametrycznego, można opracować ortofotomapę tak dużej powierzchni w mniej niż 12 godzin od wykonanego nalotu – podkreśla firma.

Projekt monitorowania 21. edycji festiwalu Przystanek Woodstock został wykonany przez MGGP Aero nieodpłatnie. Była to pierwsza tego typu impreza w Europie, na której aplikacje mapowe zostały zasilone danymi sprzed raptem kilkunastu godzin. Sama ortofotomapa była ogólnodostępna w internecie w niecałą dobę od nalotu.

Z informacji uzyskanych przez MGGP Aero od organizatorów wynika, że koordynacja działań i wyświetlanie informacji o rzeczywistym zagospodarowaniu terenu przysłużyło się do zapewnienia jeszcze wyższego poziomu bezpieczeństwa na tej imprezie.

Obie ortofotomapy Przystanku Woodstock można oglądać TU

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
... Na polu woodstockowym było 210 tys. osób. To zgromadzone liczby na podstawie naszych meldunków i są one dla nas wiążące. Jurek Owsiak wykrzykuje: jest nas 400 tysięcy, 500 tysięcy. Ale organizator nie prowadzi jakiejkolwiek statystyki, jeśli chodzi o uczestników. Nie należy wykluczać, że jest to chwyt marketingowy - mówi Waldemar Kaak, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego w lubuskim urzędzie wojewódzkim.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
oooo! widzę! widzę w tym tłumie złotego melona!
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
podobno było szyferset fyfnaście tysięcy ale to niepotwierdzona informacja
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
do Boba nikt nie wie, ale wreszcie jest możliwość policzenia wszystkich owieczek ;)
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Pytanie. Ktoś wie ile dokładnie było ludzi na tegorocznym Woodstocku?
 1 
odpowiedz zgłoś
:) Trochę ich tam jest..
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
muzyk tlum byl ale nie przebije pierwozworu ''Gloucester festival'' ;]
 5 
odpowiedz zgłoś
ho ho ho Ale tłum! Co tam się musiało dziać...
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS