wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-08-05| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Firma

Bezzałogowe wirnikowce trafią do oferty Topcona

Na mocy porozumienia Topcon Positioning Group z Ascending Technologies ta pierwsza firma będzie miała wyłączność na globalną dystrybucję oktokoptera AscTec Falcon 8 w specjalistycznych konfiguracjach GeoEXPERT oraz InspectionPRO.


Bezzałogowe wirnikowce trafią do oferty Topcona

– Jesteśmy podekscytowani wzbogaceniem naszej oferty lotniczych rozwiązań mapowych o model Topcon Falcon 8 opracowany przez Ascending Technologies – mówi Eduardo Falcon, wiceprezes Topcon GeoPositioning Solutions Group. – Sprzedając ten model w obu kluczowych konfiguracjach, jesteśmy w stanie zaoferować użytkownikom końcowym większą elastyczność i sprawdzone udoskonalenia, jakie ten bezzałogowy system oferuje na potrzeby pomiarów, monitoringu oraz inspekcji – dodaje. Jedną z nowinek w modelu Falcon 8 jest autopilot AscTecTrinity.

Niemiecka firma Ascending Technologies działa na rynku bezzałogowców od 2009 roku, oferując produkty do zastosowań naukowych, profesjonalnych oraz cywilnych. – Jesteśmy dumni, że nasza sprawdzona i zaawansowana technologia będzie łatwo dostępna na całym świecie. Partnerstwo z Topconem daje nam możliwość dalszego rozwijania technologii, które będą zmieniały zasady gry na tym rynku, oraz szybkiego rozszerzania floty naszych maszyn – mówi Jan Stumpf, jeden ze współzałożycieli Ascending Technologies.

W konfiguracji do pomiarów (GeoEXPERT) Falcon 8 wyposażony jest w cyfrowy aparat Sony Alpha 7R z matrycą 36 Mpx. W zestawie oferowane jest również oprogramowanie do przetwarzania zdjęć AgiSoft.

Falcon 8 będzie drugim typem fotogrametrycznego bezzałogowca w ofercie Topcona. Wcześniej, dzięki porozumieniu z firmą MAVinci, spółka mogła zaoferować samolot SiriusPro.

Źródło: Topcon, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS