wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-08-04| GIS, Mapy

Gliwicki MSIP rozbudowany o ofertę nieruchomości

„Oferta nieruchomości” – to nowy profil Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej w Gliwicach, który udostępniono w Geoportalu Inwestora. Profil dedykowany jest przede wszystkim tym, którzy chcą kupić w Gliwicach miejską działkę, mieszkanie, lokal użytkowy lub wynająć mieszkanie czy też lokal użytkowy na prowadzenie firmy. Dotychczasowa miejska oferta publikowana na stronach Urzędu Miejskiego oraz Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej została zgrupowana w jednym miejscu, na Internetowym Planie Miasta.


Gliwicki MSIP rozbudowany o ofertę nieruchomości
W nowym profilu można znaleźć gminne grunty niezabudowane i zabudowane przeznaczone do sprzedaży oraz lokale mieszkalne i użytkowe na sprzedaż lub wynajem. Dodatkową informację o lokalizacji można pozyskać dzięki pozostałym dostępnym warstwom (np.: zabudowa, ulice, punkty adresowe, uzbrojenie terenu, granice działek z numerami czy ortofotomapa).

Wyszukiwanie nieruchomości nie powinno sprawiać większych trudności, bowiem system jest przejrzysty i intuicyjny. Bazę ofert można przeglądać korzystając z dostępnych narzędzi nawigacyjnych (zbliżania, oddalania, przesuwania widoku), jeżeli znamy położenie obiektu, lub za pomocą narzędzia „zbliż do”. Umożliwia ono wyszukiwanie lokalu według powierzchni i adresu, a nieruchomości – według przeznaczenia i położenia. Dodatkowo można wyszukiwać nieruchomość wskazując osiedle, ulicę, adres, działkę lub wrysowując określoną powierzchnię.

Chcąc uzyskać podstawowe informacje o wybranej nieruchomości, wystarczy kliknąć w przypisaną jej ikonę (symbol). Wówczas wyświetli się tzw. karta obiektu z danymi o: położeniu, adresie, powierzchni, numerze działki, przeznaczeniu, terminie przetargu, a także z numerami kontaktowymi i odnośnikami do centralnej kartoteki ksiąg wieczystych, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i pełnych treści ogłoszeń. Dostępne narzędzia umożliwiają także tworzenie zestawień i wykonywanie wydruków. Informacje w bazie są na bieżąco aktualizowane.

Warto dodać, iż nowy profil MSIP został przygotowany przez pracowników Samodzielnego Referatu Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy merytorycznym wsparciu Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego i Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gliwicach.

Miejski System Informacji Przestrzennej w Gliwicach powstał w 2008 roku i oprócz nowej oferty zawiera wiele użytecznych danych zgromadzonych w tematycznych profilach służących zarówno pracownikom Urzędu Miejskiego, jak i mieszkańcom.

Źródło: Samodzielny Referat MSIP UM w Gliwicach


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS