wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-08-03| Mapy, Prawo

Zmiany na mapie Polski w Dzienniku Ustaw

31 lipca w Dzienniku Ustaw (poz. 1083) opublikowano rozporządzenie regulujące zmiany na mapie Polski, jakie zaczną obowiązywać od nowego roku.


Zmiany na mapie Polski w Dzienniku Ustaw <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Rozporządzenie Rady Ministrów z 28 lipca 2015 r. w sprawie ustalenia granic niektórych miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, ustalenia granic oraz zmiany nazw i siedzib władz niektórych gmin zakłada m.in., że od 1 stycznia 2016 r. Stargard Szczeciński stanie się po prostu Stargardem. Ponadto w województwie lubelskim aż trzy miejscowości zyskają status miasta: Siedliszcze, Urzędów oraz Lubycza Królewska. Miastem będzie również Jaraczewo w woj. wielkopolskim. Rozporządzenie przewiduje utworzenie gminy Szczawa w woj. małopolskim. Zmienia także granice kilku miast (Żarów, Brzesko, Pilawa, Jarocin, Nowogard, Mieszkowice) i gmin (Gozdnica, Węgliniec, Szczawa, Kamienica, Jednorożec i Krasnosielc, Orzesze, Kobiór, a także Szczecina i Goleniowa).

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
2 nowe gminy tworzą chyba w ramach dość głośnej akcji zachęcania gmin do łączenia się, popartej całkiem pokaźnymi pieniędzmi... I tak zamiast zmniejszać liczbę gmin, to się ja zwiększa. A co taka gmina Szczawa licząca ok. 2000 mieszkańców będzie mogła zaoferować swoim mieszkańcom? czy od tych 2000 osób zbiorą tyle pieniędzy, aby wybudować urząd gminy, opłacić radnych i urzędników? Toż to cały budżet na to będą wydawać i nic nie zostanie na jakiekolwiek inwestycje. No ale to Polska właśnie ? nic to, że będziemy biedni jak ta mysz kościelna, za to będziemy mieli własną niezależną gminę i będziemy w końcu zauważalni. A gmin w Polsce powinno być ze 2/3 mniej ? z 1000 by wystarczyło, przy czym nie powinno być gmin liczących mniej niż 10.000 mieszkańców. Wtedy samorząd gminny miałby sens.
odpowiedz zgłoś
jeszcze więcej urzędasów. BRAWA!!!
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS