wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-31| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Instytucje

Polska Cyfrowa: projekty GUGiK po ocenie formalnej

Centrum Projektów Polska Cyfrowa zakończyło ocenę formalną wniosków o dofinansowanie złożonych w ramach naboru 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”.


Polska Cyfrowa: projekty GUGiK po ocenie formalnej

Wszystkie projekty uczestniczące w tym konkursie przeszły weryfikację formalną z wynikiem pozytywnym. Przypomnijmy, że są wśród nich trzy przedsięwzięcia Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii o łącznej wartości blisko 430 mln zł:
• K-GESUT – Krajowa baza danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu, kwota wydatków kwalifikowanych – 87,138 mln zł;
• ZSIN – budowa Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach (faza II), 152,953 mln zł;
• Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej, 189,614 mln zł.

O dotacje z działania 2.1 PO PC walczy 39 projektów o łącznej wartości ponad 2,7 mld euro. Do rozdysponowania jest jednak tylko niecały miliard. O tym, które projekty będą mogły liczyć na dofinansowanie, mamy się dowiedzieć jeszcze w sierpniu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
hastalavista podobno gminy mazowieckie aż pieją z zachwytu. A geodezyjne sprawy to pikuś, elektroniczna administracja to jest dopiero bajka, począwszy od komputerów dell z myszką pięcioprzyciskową;) Tylko czekać, aż tego 9 wrzesnia, po drugiej stronie ulicy będzie pikietował gugik ramię w ramię z marszałkami z transparentami "Panie MInistrze! daj nam robic projekty! Niech prezesi firm i internetowi wichrzyciele nie zniszczą możliwości wydania dużej kasy z unii!!"
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
Zacytuj. I doprecyzuj - żeby było konkretnie.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
wystarczy wykonywać to co jest napisane w art 7a ustawy PGK. Zacytować czy jesteś w stanie sam znaleźć ?
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Trollu, doprecyzuj, jak rozumiesz "wyegzekwowanie stosowania układu 2000" przez GUGiK.
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
@troll GUGiK nie zajmie się układem 2000, bo tam nie ma kasy, a pracy sporo i odpowiedzialność duża. Więc woli robić projekty, które nie muszą się udać, ale kasę i tak trzeba wydać. A jak się ma kasę do wydania to się ma przyjaciół, doradców itp.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
gugik niech się zajmie wyegzekwowaniem stosowania układu 2000 w CAŁYM kraju! Wszystkie inne działania gugiku są zbędne, działania w zakresie ustawodawstwa to sabotaż, a w obszarze tzw. "projektów" to malwersacje na wielką skalę.
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
weryfikacja!? trzymam kciuki za niepowodzenie CAPAP. Sorry, ale to bujda na resorach. Jedyną korzyścią tego projektu będzie utrzymanie etatów w Gugik. Spółki informatyczne wyżywią się przez kilka lat, pozyskanie danych zrobią zagraniczne firmy bo przecież polskich się nie zauważa w takich tematach. Natomiast statystycznej gminie zależy na czym innym niż na warszawskim punkcie widzenia. Nawet okoliczne mazowieckie gminy chętnie by się wypisały z mazowieckiego żeby tylko być dalej od projektów zdalnie sterowanych, marszałkowskich itp. Oderwani od rzeczywistości. Jest tyle do zrobienia a zaczyna się jak zwykle od d*py strony. Dajmy sobie siana z Urzędami Centralnymi, Ci ludzie nie rozumieją potrzeb na dole.
 5 
 6 
odpowiedz zgłoś
W tym sęk że wszystkie oceny mają charakter formalny. Moim zdaniem, nikt kto ocenia te projekty nie bierze pod uwagę merytoryki. Tak czy inaczej trzymam kciuki za dofinansowanie.
odpowiedz zgłoś
Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych :D:D:D Neonówka by tego lepiej nie wymyśliła. Litości
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS