wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-30| GIS, Mapy

Naucz się korzystać z BDOT10k

Główny Urząd Geodezji i Kartografii opublikował materiały szkoleniowe dotyczące wykorzystania bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k).


Naucz się korzystać z BDOT10k

Zawierają one: podręcznik, 2 zeszyty ćwiczeń oraz 13 filmów edukacyjnych dotyczących dobrych praktyk wykorzystania BDOT10k. Materiały były wykorzystywane podczas cyklu szkoleń organizowanych na zlecenie GUGiK-u. Są one dostępne na stronie internetowej urzędu w zakładce Projekt GBDOT – Szkolenia. Filmy można oglądać również na YouTubie.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zgadzam się kierunek jest dobry. Ta wersja materiałów szkoleniowych wykorzystuje już dane BDOT10k. Poprzednia wersja szkolenia dotyczącego BDOT10k wykorzystywała dane BDT.
 1 
odpowiedz zgłoś
Teresa , ale zmierzamy w dobrą stronę. Może przy okazji kolejnych publikacji ktoś pokusi się o najważniejszą definicję, która odpowie wreszcie, czym jest gugik i jego prężny organ zwany ggk.
 1 
odpowiedz zgłoś
Topografia to dział geodezji i kartografii zajmujący się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wizualizacją informacji TOPOGRAFII terenu..... Coś nie tak z definicją topografii na str. 10 w podręczniku do szkoleń... Rozumiem że zdefiniwanie topografii to nie banał, ale zagadnienie przerosło merytorycznie autorów. Może jednak topografia nie jest działem kartografii??? Może kartografia prezentuje to co topografia pozna i zarejestruje? W definicji widać olbrzymią chęć związania definicji topografii z GIS, a to są zupełnie różne pojęcia.
 3 
odpowiedz zgłoś
Mam QGisa i jadę z ćwiczeniami. Zonk 1. Na dysku D: nie mam katalogu D:\szkolenie_bdot10k\Cwiczenia.... Czy można skądś pobrać dane do ćwiczeń?
 4 
odpowiedz zgłoś
naprawdę czyta Qgis dane bdot10k ? Zgodne z całkowicie teoretycznym schematem zapisanym w rozporządzeniu i xlinkami szczególnie dla obiektów powierzchniowych ? Bezpośrednio ? Czyta wielobiektowość w karto i kolor etykiety o cudownych nazwach kolor kolor kolor ? Czyta słowniki ze schematów danych ? Czy też może czyta relacje po przecinku jakżesz inspirowe ? I pokazane jest to jeszcze dodatkowo na szkleniach za które zapłacono grube pieniądze to pokaż mi gdzie ?
 4 
odpowiedz zgłoś
do money money money Money jesteś KŁAMCĄ - te dane czyta również open source - korzystam to wiem.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
jak jesteś bracie gełodetom w tym kraju, to ci kaskadka z kieszeni wypada. stać cię na najdroższe oprogramowanie i lasery wszelakie.
 4 
odpowiedz zgłoś
tylko trzeba najpierw kupić soft za kilkadziesiąt tysiecy żeby bdot10k wykorzystywać. Panowie z GUGiK dalej promują amerykańskie firmy. A polskie gml to te amerykańskie softy czytają ? Filmy pokazują geobazy a bdot zapisany jest w xml. Może opis wraz z ceną jaką propozycję mają firmy ESRI i Intergraph żeby z xml zrobić geobazę lub mdb ? Żeby coś popularyzować musi to być dostęp dla przeciętnego Kowalskiego. Nieśmiało przypominam że istnieje karto - je też można przeczytać tymi komercyjnymi softami ? :):)
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS