wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-29| Prawo, Przetargi

Publiczne zamówienia dla zatrudniających na etatach

Choć obowiązujące od zeszłego roku przepisy pozwalają zlecać zamówienia publiczne podmiotom zatrudniającym na etatach, w praktyce mało kto z tej możliwości korzysta. Rząd Ewy Kopacz chce to zmienić.


Publiczne zamówienia dla zatrudniających na etatach <br />
Fot. M. Śmiarowski/KPRM
Fot. M. Śmiarowski/KPRM

Na wczorajszym (28 lipca) wyjazdowym posiedzeniu we Wrocławiu Rada Ministrów przyjęła zalecenia w sprawie stosowania w zamówieniach publicznych administracji rządowej tzw. klauzul społecznych. Dokument zaleca promowanie w przetargach przedsiębiorstw, które zatrudniają na umowach o pracę, a nie tzw. umowach śmieciowych. Obowiązek ten nie będzie jednak bezwzględny – ma być stosowany tam, gdzie uzasadnia to przedmiot lub charakter czynności.

Zalecenia mają obowiązywać m.in.: szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ministrów, wojewodów, ale także kierowników urzędów centralnych, a więc również głównego geodetę kraju. W przyszłym roku minister finansów ma zorganizować specjalny audyt wewnętrzny, który sprawdzi, jak poszczególne instytucje wywiązały się z realizacji nowego obowiązku.

Jak przypomina dzisiejsza „Rzeczpospolita”, co roku administracja państwowa wydaje na zamówienia publiczne 160 mld zł, ale tylko 1,8% przetargów uwzględnia klauzule społeczne.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
VAT zalecenia nie dotyczą samorządów.chyba ministrowie myślą,że wszystkie przetargi dotyczą zamówień milionowych. ciekawe,że nikt nie zwraca uwagi na pojęcie "ceny ryczałtowej" z VAT lub bez VAT i na nierówność podmiotów. dalej więc będą powstawać fikcyjne firmy -zwolnione z VAT,a więc mające ceny mniejsze o 23%.
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS