wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-28| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Przetargi, Instytucje

GUGiK wybrał drona

Zdaniem Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii najlepszą ofertę na 2 bezzałogowe statki powietrzne z aparatami fotograficznymi przedstawiła firma Leica Geosystems.


GUGiK wybrał drona <br />
Dron Leica Geosystems (fot. DC)
Dron Leica Geosystems (fot. DC)

Wartość jej propozycji to 344 tys. zł, co stanowi 58% kwoty, jaką gotowy był wyłożyć Urząd. Była to najtańsza oferta złożona w przetargu, choć cena nie była jedynym kryterium rozstrzygnięcia – GUGiK brał pod uwagę także okres gwarancji (15% punktacji).

Pozostałe oferty w tym postępowaniu przedstawiły firmy:
• WB Electronics Ożarów Mazowiecki – 360 tys. zł (oferta nie została poddana ocenie);
• Fotomapy Grodzisko Dolne – 411 tys. zł;
• NaviGate Kraków – 429 tys. zł;
• Geotronics Dystrybucja Kraków – 449 tys. zł;
• Asseco Poland Rzeszów – 465 tys. zł;
• TPI Warszawa – 476 tys. zł.

Przypomnijmy, że w drugiej części przetargu, rozstrzygniętej w zeszłym tygodniu, GUGiK wybrał najkorzystniejszą ofertę na 2 mobilne systemy kartowania. Za 1,5 mln zł dostarczy je krakowska firma Geotronics Dystrybucja. Oba typy systemów mają posłużyć Urzędowi do kontroli oraz bieżącej aktualizacji bazy danych obiektów topograficznych o szczegółowości 1:10 000 (BDOT10k).

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Aibotix Aibotix jest dość fajnym rozwiązaniem, praktycznie nie wymagającym wiele od użyszkodnika - takie p
 1 
odpowiedz zgłoś
cwaniaczku to napisz nam maluczkim po co te drony i samochody:) Ale konkretnie. Będą za karetkami jeździć i szukać adresów w terenie?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
do geodurnia i kolegów Kurcze - to było tak sprytnie ukryte - jak na to wpadliście ? Wasza inteligencja i zdolność kojarzenia jest zatrważająco precyzyjna jak na durniów. :)
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
geodureń - i nie zapominaj o i wszyscy byli doradcy i zastępcy ggk ;) jakiś spadochron dla naszych dobroczyńców być musi.
 2 
odpowiedz zgłoś
widać pewien plan teraz dokonać wielu zakupów, po czym odłączyć od gugik oddział nazwijmy go weryfikacji terenowej i przekształcić w spółkę, w której znajdą pracę wszyscy krewni i znajomi królika...
 3 
odpowiedz zgłoś
Kasa Niby nie ma na nic kasy ,a tu super zakupy.
 3 
odpowiedz zgłoś
Na tachymertię? Raczej na ortogonalną i niwelację siatkową - jedynie słuszne technologie preferowane przez ekspertów, autorów "gniota", organy kontrolne i powiatowych strażników pieczęci.
 5 
odpowiedz zgłoś
Dron Ciekawe czy przyjmą im z tego operat czy będą musieli przerabiać na tachimetrię. Geodezja made in Poland.
 5 
odpowiedz zgłoś
dron czyżby długo wyczekiwany "samolot dla VIP"
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
wątpię I to cudo na zdjęciu niby spełnia kryteria określone w przetargu ??? i kosztuje ponad 300 tyś ??? albo info i fotka przypadkowe albo to wałek jakiś jest
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS