wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-21| GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi, Instytucje

GUGiK wybrał mobilny system kartowania

Zdaniem Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii najlepszą ofertę systemu mobilnego kartowania na potrzeby aktualizacji i kontroli BDOT10k przedstawiła firma Geotronics Dystrybucja.


GUGiK wybrał mobilny system kartowania

Przedmiotem zamówienia jest dostawa:
• 2 urządzeń obrazujących, pozwalających na pozyskanie obrazów w zakresie 360 stopni,
z elementami umożliwiającymi zamocowanie na konstrukcji dachowej samochodu wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz oprogramowanie do post-processingu,
• 4 kamer cyfrowych z elementami umożliwiającymi zamocowanie na konstrukcji dachowej samochodu wraz z kompletami dodatkowego wyposażenia,
• 2 samochodów specjalistycznych wyposażonych w elementy służące do mocowania i przewożenia sprzętu do rejestracji obrazów wraz z pakietem ubezpieczeń,
• 4 laptopów i 10 dysków przenośnych.

W ocenie GUGiK najlepszą propozycję w tym zakresie przedstawiła firma Geotronics Dystrybucja, krajowy dystrybutor rozwiązań Trimble’a. Oferta okazała się najlepszą pod względem ceny (1,5 mln zł), która decyduje o udzieleniu zamówienia w 80%. Nieco gorzej od konkurencji wypadła w innych kryteriach – wielkości zużywanej energii (można było zdobyć 7% pkt), wielkości emisji dwutlenku węgla (7%) i łącznej wielkość tlenków azotu, cząstek stałych i węglowodorów niemetalowych (6%). Łącznie ofertę firmy Geotronics Dystrybucja oceniono na 96,81 pkt, a firmy WB Electronics – na 89,87 pkt. Propozycji spółki Leica Geosystems nie poddano ocenie.

Dodajmy, że na rozstrzygnięcie czeka wciąż druga część przetargu, której przedmiotem jest dostawa 2 bezzałogowych statków powietrznych z aparatami fotograficznymi wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Q co się dziwisz GUGiK zdaje sobie sprawę, że dni ma już policzone. To szykuje sobie wygodną spadówę. A w nowej firmie na czymś trzeba kafle tłuc.
 3 
odpowiedz zgłoś
Marnotrawstwo No to już są szczyty aby urząd tworzył państwową konkurencję gospodarczą i kupował środki produkcji które służą do konkurencyjnej działalności podmiotów legalnie działających na rynku. To rak GUGiK wspomaga przedsiębiorców, tylko których? To jest jakiś następny szwindel, którym się nowy rząd będzie musiał zająć. Jak już zachłanność rozum odebrała to pomyślcie co bedzie za parę miesięcy, nic tak się nie boicie?! Myślicie, że nikt wam się do d... nie dobierze, no to jesteście w dużym błędzie.
 4 
odpowiedz zgłoś
do geodurnia Tak jest durniu geodeto tak jest ! Masz rację ! Jestem z tobą też nie wziąłem dzisiaj lekarstw :)
 5 
 2 
odpowiedz zgłoś
ich czas się kończy... więc wydają pieniądze za wszelką cenę, potem będa sobie fuchy na tym robić albo wypożyczą swoim firmom nieodpłatnie na 10 lat bez prawa rozwiązania umowy! po nazwiskach trzeba wymieniać niszczycieli polskiej geodezji, żeby wszyscy wiedzieli, kto nas wrobił w taką czarną dziurę!
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
do bombastic Brawo popisales sobie, pobajdurzyłes a teraz poczytaj Harrego Pottera. Kolejny czarodziej wszechwiedzacy :)po prostu jaja jakieś na tej stronie.
 9 
 1 
odpowiedz zgłoś
ciekawosc Jakie produkty posiadane teraz i w przyszlosci przez GUGIK beda wspierane przez platforme mobilna? Kataster, K-GESUT, ISOK, Karto-Topo? Czy GUGIK, CODGIK bedzie jezdzil po Polsce i sprawdzal aktualnosc map (topo, przeciwpowodziowych itd)? Bedzie aktualizowal ISOK uzywajac dronow? Ktos chyba pomyslal ze skoro unia daje pieniadze to warto je wykorzystac na zakup zabawki do ktorej potrzebujemy softu, specjalistow co tylko w dluzszej perspektywie przelozy sie na wzrost kosztow urzedu. Nie trzeba miec MBA, aby wiedziec, ze w dluzszej perspektywie bez konkrentego celu dlugofalowego sprzet bedzie zbedny, a koszty obslugi beda bardzo wysokie.
 1 
 10 
odpowiedz zgłoś
Ten link działa... http://adziekan69.blogspot.com/2014/11/kara-smierc i-dla-urzednikow-mowi-ustawa.html
 1 
odpowiedz zgłoś
Jeszcze raz... http://m.natemat.pl/ba2b9a50983db8fd775018afbd5f24 b8,641,0,0,0.jpg
odpowiedz zgłoś
Możę warto czerpać wiedzę z historii? http://m.natemat.pl/ba2b9a50983db8fd775018afbd5f24 b8,641,0,0,0.jpg
 2 
odpowiedz zgłoś
@kibic Oh Jack... don't go that way
 3 
odpowiedz zgłoś
inne pomysły? na dachu ma stanąć wielka turbina, chcą się uniezależnić od prądy z RWE
 3 
odpowiedz zgłoś
Już niedługo przetarg na dostwę krzemu. GUGiK będzie budował swoje własne komputery.
 3 
odpowiedz zgłoś
do pozdrowienia Oho jasnowidz wszystkowiedzący się odezwał - kolega z ekipy jasnowidzów - pisarzy ? Żałuję, że nie siedzę na etacie na Wspólnej - bardzo bym chciał i jak się zaczną nowe projekty to na pewno będę się starał o taki etat. Fajni ludzie, fajny urząd, fajna robota - tylko na rzyganie naookoło trzeba się uodpornić ale to podobno szybko przychodzi.
 12 
 4 
odpowiedz zgłoś
kibic się znalazł najpierw siedzi na etacie na Wspólnej (nie mylić z serialem, chociaż tam fabuła ciekawsza podobno) a teraz pozytywnie trolluje jeśli tak można w ogóle napisać ;)
 4 
 9 
odpowiedz zgłoś
kibicuję Super fajnie że urząd się rozwija i że wie czego chce i że kupuje takie nowoczesne narzędzia. Ja też jestem podatnikiem i jestem ZA. A na ciemnotę, nieudaczników i trolli nie wolno zwracać uwagi - nigdy !
 12 
 3 
odpowiedz zgłoś
ważna jest kolejność najpierw niech zrobią porządny (na początek 2D) kataster, a później (czyli w 2030) niech kupują sobie zabawki do kartowania mobilnego. Najpierw robota, potem zabawa, Panowie luzacy.
 7 
odpowiedz zgłoś
pan Klocek szuka studentów do pracy. Od 29.06.2015 - na pewno będą oferować wysoką jakość wykonania i otrzymają za to sowitą zapłatę.
 5 
odpowiedz zgłoś
bereizmów ciąg dalszy? zamiast zamówić usługę po polsku czyli robiąc przetarg gdzie jedynym kryterium jest najniższa cena i zamówić usługę po rażąco niskiej cenie to kupili sobie zabawkę i będą się jej uczyć... jest kilka firm w kraju które by z pocałowaniem rączki zrobiły usługi po cenie rynkowej to NIE, TRZEBA KUPIĆ SOBIE ZABAWKI. Ludzie opamiętajcie się! Proszę inicjatorów tego zakupu o podanie rozsądnej argumentacji, która mnie przekona że ten zakup był uzasadniony!
 4 
odpowiedz zgłoś
GUGIK Sp. z o.o. to jedyna odpowiedź. Nie ma miejsca dla wykonawców geodezyjnych w Polsce, wszystko zrobi gugik. Się Pan Klocek zdziwi.
 2 
odpowiedz zgłoś
po co to? Czy ktos jest w stanie trzezbo przedstawic celowosc takiego zakupu? Przy jakich projektach bedzie wykorzystywany, czy bedzie konkurencja dla istniejacych platform jezdzacych po Polskich drogach.
 2 
odpowiedz zgłoś
20 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS