wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-20| GIS, Mapy

Nowe rozwiązanie Esri do wizualizacji i przeglądania danych 3D

Firma Esri planuje pod koniec br. udostępnić aplikację ArcGIS Earth, która rozszerzy funkcjonalności obecnych rozwiązań do wizualizacji 3D. Nowe narzędzie ma być oparte na łatwym w użyciu interfejsie, który uzupełni rozwiązanie ArcGIS 3D Pro i Scene Viewer i pozwoli na jeszcze efektywniejszą pracę z danymi geoprzestrzennymi.


Nowe rozwiązanie Esri do wizualizacji i przeglądania danych 3D

ArcGIS Earth stanowi alternatywę dla rozwiązania Google Earth Enterprise, dla którego wsparcie programistyczne zostanie wstrzymane z końcem roku. Nowa aplikacja pozwoli wszystkim pracownikom w organizacji na łatwe i szybkie przeglądanie map 3D przez internet.

– Pracownicy umysłowi, którzy nie znają GIS ale potrzebują szybkiego dostępu do informacji geoprzestrzennych będą mieli taką możliwość za pośrednictwem udostępnionego pliku lub kodu URL. ArcGIS Earth ma umożliwić szybką wymianę informacji geograficznych, w szczególności w dużych przedsiębiorstwach, gdzie wiele osób pracuje wspólnie i potrzebuje podzielić się wizualizacjami i informacjami – mówi Tomasz Letmański, dyrektor marketingu w Esri Polska.

Użytkownicy, którzy potrzebują błyskawicznego dostępu do plików KML, a także własnych i otwartych standardów GIS będą mogli szybko uruchomić aplikację, przejrzeć dane i podzielić się informacją używając znanego środowiska pracy. ArcGIS Earth może być wykorzystany do przeglądania danych 2D i 3D, obrazów i innych informacji w plikach KML, Shapefile i CSV.

Osoby spoza firmowej sieci będą miały dostęp do danych z aplikacji ArcGIS Online, włącznie z mapami bazowymi (basemaps) i danymi udostępnianymi publicznie przez innych użytkowników. W obrębie sieci firmowej, pracownicy mogą tworzyć własne mapy bazowe i usługi, które mogą być przeglądane za pośrednictwem ArcGIS Earth i innych aplikacji Esri. Użytkownicy mogą także dzielić się danymi prywatnie w obrębie grup w organizacji.

ArcGIS Earth jest częścią oferty Esri skierowanej do klientów i partnerów Google, którzy zastanawiają się nad przeniesieniem się na platformę Esri. Razem z innymi funkcjonalnościami platformy ArcGIS, ArcGIS Earth stanowi alternatywę dla Google Earth Enterprise Client.

Źródło: Esri Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
qgis wtyczka qgis2threejs - pracownicy umysłowi - możecie korzystać już dzisiaj i dzielić się za darmo. W oczekiwaniu oczywiście na rozwiązania ESRI. :):)
 4 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS