wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-16| GIS, Firma

Strategia Intergraph 3.0 - cd. zmian

Jak już informowaliśmy, 1 lipca br. stanowisko dyrektora zarządzającego spółki Intergraph Polska objął jej wieloletni pracownik dr inż. Dariusz Cieśla. Następstwem tej nominacji są planowane zmiany w strukturze spółki, a także wyznaczenie nowych priorytetów działalności firmy.


Strategia Intergraph 3.0 - cd. zmian <br />
Dariusz Cieśla
Dariusz Cieśla
Nowa strategia firmy ma na celu poprawę wizerunku firmy oraz zwiększenie efektywności jej działania. Kluczowymi elementami tej strategii są: skuteczna realizacja projektów i zarządzanie ich kosztami, wzrost sprzedaży, w szczególności w segmentach Geospatial oraz Przedsiębiorstw Użyteczności Publicznej, ponowne wejście na rynek Bezpieczeństwo Publiczne oraz budowa relacji z partnerami, integratorami i klientami.

Konsekwencją zmian w strategii jest wydzielenie w ramach Intergraph SG&I Polska czterech linii biznesowych: Geospatial, Zasoby Naturalne i Transport, Przemysł i Przedsiębiorstwa Użyteczności Publicznej oraz Bezpieczeństwo Publiczne.

Linia Geospatial, której dyrektorem został dyr. Paweł Pręcikowski, obejmie wszystkie projekty realizowane dla administracji rządowej i samorządowej – w szczególności dla wszystkich szczebli służby geodezyjnej i kartograficznej. W tej linii znajdą się również rozwiązania dla sektora Obronność.

Linia Zasoby Naturalne i Transport, pod kierownictwem dyr. Bartosza Szczekutka, zajmie się projektami w sektorze przemysłu transportowego, ale również szeroko rozumianego segmentu zasobów naturalnych, w tym m.in.: leśnictwa, geologii oraz rolnictwa i melioracji.

Dyrektor Krzysztof Kazubski będzie odpowiadał za linię Przemysł i Przedsiębiorstwa Użyteczności Publicznej, w ramach, której realizowane będą projekty dla przedsiębiorstw branżowych. Intergraph oferuje w tym zakresie rozwiązania dla sektorów z branży: gazowej, wodociągowo-kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektrycznej oraz telekomunikacyjnej.

Nowością jest utworzenie linii Bezpieczeństwo Publiczne, oferującej rozwiązania dla Centrów Zarzadzania Kryzysowego, Pogotowia, Policji, Straży Pożarnej oraz innych służb mundurowych. Rozwiązania w tym zakresie obecne są w ofercie firmy Intergraph od wielu lat i z powodzeniem wdrażane w wielu krajach Europy i świata. Do tej pory jednak w niewielkim zakresie implementowane były w Polsce. Dyrektorem tej linii został ppor. rez. Maciej Maciejonek.

Intergraph Polska skoncentruje się także na utworzeniu ekosystemu firm partnerskich, pozwalającego na zgodną oraz efektywną współpracę w realizacji trudnych wyzwań, jakie Zamawiający stawiają Wykonawcom. Ten trend można już zaobserwować w programie tegorocznej konferencji Forum Nowych Technologii, której partnerami są: Leica Geosystems, Hexagon Geospatial, IT Punkt oraz OPEGIEKA Elbląg.

Dariusz Cieśla uzyskał stopień doktora nauk technicznych na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Pracuje w Intergraph Polska od 2004 r – w czasie swojej kariery zajmował stanowiska techniczne (projektant i architekt systemów informatycznych), sprzedażowe i menadżerskie. Od 1 lipca 2015 r. objął stanowisko dyrektora zarządzającego.

Źródło: Intergraph Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gratulacje Panowie granacie awansów. Ciekaw byłem kiedy zmiany w tej firmie nastąpią bo zła pasa trwała długo. Nareszcie. Granacie.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS