wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-15| GIS, Mapy, Imprezy

We wrześniu kartografowie zjadą do Warszawy

Organizatorzy XXXVIII Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej, która odbędzie się pod hasłem „Mapa w społeczeństwie informacyjnym”, właśnie opublikowali wstępny program i komunikat nr 2 dotyczący tego wydarzenia.


We wrześniu kartografowie zjadą do Warszawy
Będzie to już dziewiąta konferencja z cyklu „Stan i perspektywy polskiej kartografii” i zarazem jedno z głównych punktów obchodów Międzynarodowego Roku Mapy w Polsce. Jej celem jest dokonanie analizy i oceny bieżącego stanu problemów i perspektyw polskiej kartografii w nawiązaniu do tendencji światowych.

Wydarzenie zaplanowano na 15-16 września w Pałacu Tyszkiewiczów–Potockich przy ul. Krakowskie Przedmieście 32 w Warszawie (sąsiadujący z budynkiem Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW).

Organizatorzy przewidują 6 sesji, podczas których wystąpią reprezentanci wielu naukowych ośrodków kartograficznych z całej Polski. Ponadto m.in. główny geodeta kraju Kazimierz Bujakowski zaprezentuje współczesne wyzwania kartografii urzędowej, a szef Geografii Wojskowej płk Andrzej Merski z referatem „Geografia wojskowa w ostatnim pięcioleciu”.

Podczas konferencji odbędą się też (15 września) zebrania Oddziału Kartograficznego Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Stowarzyszenia Kartografów Polskich. Nastąpi także rozstrzygnięcie konkursów na mapę roku oraz internetową mapę roku.

Konferencję organizują Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Zakład Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Geodezji i Kartografii.

Źródło: Zakład Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS