wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-15| GIS

Trudności z dostępem do Geoportalu

W związku z awarią w infrastrukturze technicznej mogą wystąpić problemy z dostępem do danych w systemie Geoportal – informują administratorzy CODGiK.


Trudności z dostępem do Geoportalu

Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej zapewnia, że działania służące usunięciu awarii zostały już podjęte. Przewidywany termin przywrócenia pełnego dostępu to godzina 16.00.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
kolego pije... zgłosić do prokuratury możesz przestepstwo. Jeśli jesteś przekonany że jest to musisz je zgłosić. Samo "nie mam interesu prawnego ani finansowego" nie wystarczy. Jesli byłoby przestępstwo a ty byś opublikował taki wpis np tutaj świadczyłby o tym że miałeś świadomość że było i nie zgłosiłeś co podlega karze. Moim zdaniem przestępstwa nie ma. Skoro uważasz że jest musisz to zgłosić. Nie znam żadnego artykułu KK który naruszałoby użycie danych w innym celu niż okreslony w ustawie PGiK - na to jest sankcja w PGiK ale nie wynika ona z KK.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
misiaczku jak powszechnie wiadomo wielu było i nadal jest co piszą listy do Gugik, albo czekają miesiącami na odpowiedzi, albo odpowiedzi są tak napisane, że nic z nich nie wynika. Szansą byłoby zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w tym przypadku, ale ani nie mam w tym interesu prawnego ani finansowego zatem mi się nie chce tego robić. Już jedno zawiadomienie jest i zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Skoro jest to forum to chyba można zadać pytanie na jakiej podstawie firma X korzysta z zasobu państwowego, co? Czy to temat TABU jest? Pomyśl, może też byś chciał pobrać sobie cały projekt ISOK albo inne dane? Wytęż umysł i pomyśl jak wiele dobrego dla gospodarki zrobiłyby uwolnione dane. Pora wracać do pracy :)
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
mapman skoro jesteś taki wichura i szalejesz w komentarzach na geoforum to napisz do GUGiKu albo Geoportalu i wyjaśnij to. Tutaj to wielu kozaków już się wypowiadało w ramach darmowych porad eksperckich
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
ge ja wybiórczo? chyba masz tendencję do nadinterpretacji. Jeśli GUGiK tak samo to interpretuje no to OK. Zatem niech uwolnią wszystkie dane a nie kiszą jak ogórki małosolne. Zresztą kto to wie jak GUGiK interpretuje... Może coś tu odpiszą ;)
 3 
odpowiedz zgłoś
mapman jakoś wybiórczo czytasz ustawy a nie zobaczyłeś artykułu 40a pkt2 ppkt 4.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
do prokuratora A nie wiemy na jakiej zasadzie korzystają czy jak to działa więc nie ma co gdybyać. Może mają udzieloną licencję? Jeśli nie to GUGiK chyba nie wie jak szukać pieniędzy... wystarczy egzekwowanie prawa np. art. 48a ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne - każdy kto wykorzystuje materiały zasobu bez wymaganej licencji lub niezgodnie z warunkami licencji lub udostępnia je wbrew postanowieniom licencji osobom trzecim, podlega karze pieniężnej w wysokości dziesięciokrotności opłaty za udostępnienie tych materiałów. Jak obliczyć karę już podpowiada ustawa pozostaje jeszcze ustalić od kiedy obliczać odsetki od kary.
odpowiedz zgłoś
do mapmaniak A jakim prawie i na jakiej podstawie Targeo korzysta z danych geoportalu - przecież komercyjne wykorzystanie jest odpłatne ? Płacą ? No to żeś kolego mapmaniaku wpakował Targeo na niezłą mine tym wyznaniem wiary i miłości.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
porażająca nieudolność Za takie awarie powinny lecieć głowy, tak jak wczoraj w PKP Intercity
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
czy w końcu ktoś dowie się co to jest "awaria infrastruktury technicznej" - dzieje się tak po raz kolejny. Jaki jest poziom dostępności usług geoportalu według projektu ?
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
pytanie do GUGIK i CODGiK przez Was nie działają mi usługi na serwisie targeo! dlaczego narażacie moją firmę na szkody? Skoro udostępniliście zdjęcia satelitarne na targeo to żądam ich funkcjonowania w trybie 7/24/365! Geoportal jest darmowy więc dopuszczam, że lud akceptuje jak nie działa w takim trybie ale komercyjne zastosowania nie rozumieją "trudności z dostępem, awaria infrastruktury technicznej, czy konserwacji serwerów". Nie może być tak, że Geoportal kładzie na łopatki komercyjne rozwiązania!
 6 
 7 
odpowiedz zgłoś
10 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS