Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-15| Edukacja

PW: geoinformatyka hitem rekrutacji [aktualizacja]

W tym roku akademickim Politechnika Warszawska uruchamia nowy kierunek na Wydziale Geodezji i Kartografii – geoinformatyka. Okazał się on – obok automatyki i robotyki – absolutnym hitem rekrutacji na tej uczelni.


PW: geoinformatyka hitem rekrutacji [aktualizacja] <br />
fot. P. Gregorczyk/Biuro ds. Promocji i Informacji PW
fot. P. Gregorczyk/Biuro ds. Promocji i Informacji PW
Fakt, że na nowych studentów czeka tam zaledwie 30 miejsc, jednak chętnych do studiowania na tym kierunku zarejestrowało się ponad 900 (30 kandydatów na jedno miejsce).

Jak tłumaczy prorektor ds. studenckich Politechniki Warszawskiej Władysław Wieczorek, geoinformatyka to jeden z pierwszych kierunków realizowanych na warszawskiej uczelni jako kierunek praktyczny, a nie akademicki. W ramach studiów przewidziane są wykłady specjalistów z firm geoinformatycznych, wykładowców zagranicznych oraz trzy miesiące praktyki produkcyjnej.

Władze Politechniki Warszawskiej wskazują, że powstanie kierunku wynika z analizy rynku pracy i zapotrzebowania na specjalistów łączących umiejętności informatyczne z wiedzą geodezyjno-kartograficzną.

Studia na tym kierunku będą prowadzone w trybie stacjonarnym w systemie elastycznym: inżynierskie (I stopnia) obejmujące 7 semestrów (bez specjalności).

Aktualizacja:

Dodatkowo na Wydziale Geodezji i Kartografii PW uzyskaliśmy informację, że na kierunku geoinformatyka próg przyjęć określono na 155 pkt na 200 możliwych do uzyskania.

Drugim kierunkiem kształcenia na WGiK pod względem liczby zarejestrowanych kandydatów na miejsce okazała się gospodarka przestrzenna. Uczelnia oferuje 90 miejsc, a zainteresowanie sięgnęło 16 osób na miejsce (łącznie ok. 1440 zarejestrowanych), natomiast 4-krotnie więcej osób niż miejsc wskazało ją jako kierunek pierwszego wyboru. Próg przyjęć wyznaczono na 140/200 pkt.

Z kolei na kierunku geodezja i kartografia dla nowych studentów uczelnia oferuje 120 indeksów, a chętnych do studiowania zarejestrowało się aż około 1600 (ponad 13 kandydatów na miejsce), przy czym dla 480 osób był to kierunek pierwszego wyboru (4 os./miejsce). Próg przyjęć w tym przypadku to 124/200 pkt.

W każdym z powyższych przypadków mowa jest o studiach stacjonarnych I stopnia (inżynierskich).

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS