wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-11| Geodezja, Prawo

PTG: pismo do GINB ws. uwierzytelniania

Zarząd Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego wystąpił do głównego inspektora nadzoru budowlanego Roberta Dziwińskiego z wnioskiem o zajęcie oficjalnego stanowiska w sprawie wymagań organów administracji architektoniczno-budowlanej oraz organów nadzoru budowlanego dotyczących dokumentacji geodezyjnej sporządzanej dla potrzeb budownictwa.


PTG: pismo do GINB ws. uwierzytelniania

„Członkowie Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego w ostatnim czasie lawinowo zgłaszają do Zarządu informacje o nagminnie występujących przypadkach żądania przez Powiatowych Inspektorów Nadzoru Budowlanego uwierzytelnionych map i dokumentów będących wynikiem geodezyjnych inwentaryzacji powykonawczych obiektów budowlanych” – czytamy w piśmie.

PTG wyjaśnia, że z dniem 1 lipca br., za sprawą ostatniej nowelizacji art.12b ust.5 Pgik, ustał formalny wymóg, aby sporządzona przez wykonawców prac dokumentacja geodezyjna na potrzeby budownictwa była opatrywana stosownymi klauzulami urzędowymi, jak miało to miejsce uprzednio.

„Liczymy, że Pan Inspektor także podzieli nasze stanowisko i w konsekwencji spowoduje odpowiednie stosowanie aktualnie obowiązujących przepisów prawa przez podległe mu organy nadzoru budowlanego oraz administracji architektoniczno-budowlanej w całym kraju” – dodaje PTG.

Źródło: PTG


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
bananowa Ale mamy państwo bezprawia , nie można ustalic jednoznacznych przepisów tylko rządzi ten kto mocniej tupnie , lub ma więcej kasy .... Ratunku !!!!
 3 
odpowiedz zgłoś
Tylko żeby GINB nie nabrał wody w usta jak to czyni ostatnimi czasami GUGiK
 1 
 11 
odpowiedz zgłoś
PTG jak widać coś działa, i chwała im za to!
 3 
 15 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS