wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-09| Geodezja, Edukacja

Geodezja i kartografia wciąż popularna [aktualizacja]

Wstępne, jeszcze szczątkowe informacje o rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia wskazują, że i w tym roku kierunek geodezja i kartografia cieszy się sporym zainteresowaniem maturzystów.


Geodezja i kartografia wciąż popularna [aktualizacja]
„Dziennik Wschodni” informuje, że na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie internetową rejestrację kandydatów zakończono w ubiegłą niedzielę i ponownie do najbardziej obleganych kierunków należy geodezja i kartografia (7,5 osoby na miejsce) po weterynarii (9,25). Przy czym na nowych studentów gik czeka tam 60 indeksów.

Również na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w czołówce pod względem popularności kierunków jest, jak w poprzednich latach, geodezja i kartografia z 361 zarejestrowanymi kandydatami (3,4 osoby na miejsce) czytamy na PortalSpozywczy.pl.

Z kolei Portal Trybuny Górniczej donosi, że na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie ze względu na olbrzymi wzrost zainteresowania kierunkami informatycznymi geodezja i kartografia wypadła wprawdzie z pierwszej dziesiątki najpopularniejszych kierunków, to jednak liczba kandydatów na miejsce jest identyczna jak rok temu – 3,5 osoby na miejsce. Uczelnia, podobnie jak przed rokiem, oferuje 180 miejsc na tym kierunku na studia stacjonarne I stopnia.

Aktualizacja: Zakończono już także rejestrację kandydatów na Politechnice Wrocławskiej. Największą ich liczbą w stosunku do miejsc cieszy się informatyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki (6 os./miejsce) – informuje portal wp.pl. Na kolejnych pozycjach znalazła się inżyniera biomedyczna na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki oraz geodezja i kartografia na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii – na obu tych kierunkach na jedno miejsce przypada 4,6 osoby.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
przecież to bardzo dobry biznes! nauczanie geodezji, oczywiście!
 1 
odpowiedz zgłoś
do lol Wyobraź sobie, że jakoś ci profesorowie nie chcą do Lublina przyjść, mimo wielu ofert pracy. Może rzeczywiście przyjdą, gdy w innych regionach nie będzie studentów :).
odpowiedz zgłoś
być geodetom, czy nie być? oto jest pytanie.
 1 
odpowiedz zgłoś
Geodezja ;) "Nieje­den by nie zaczy­nał, gdy­by mógł prze­widzieć finał".
 9 
odpowiedz zgłoś
Odpowiedzialność "Człowiek jest odpowiedzialny za to, czym jest".
 3 
odpowiedz zgłoś
Geodetów jest nadmiar Szkoda, że nikogo to nie obchodzi, że kształcą się przyszli bezrobotni. W Niemczech jest tak, że jeżeli jest na rynku nadmiar siły roboczej z danej branży - zawiesza się kształcenie w tym kierunku,a u nas co?- jak na wstępie
 5 
odpowiedz zgłoś
widocznie do lublina nie dotarły jeszcze z polski plotki o tym, że w geodezji źle się dzieje.:-) blok wschodni mocno się trzyma. czy w takim razie nastąpi wkrótce migracja profesorów wszelakiej maści w tamtym kierunku?
 2 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS