Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2015-07-09| Geodezja, Przetargi

Świętokrzyskie zamawia studium wykonalności dla e-Geodezji

Starostwo Powiatowe w Kielcach ogłosiło przetarg na opracowanie studium wykonalności dla projektu „e-Geodezja – cyfrowy zasób geodezyjny województwa świętokrzyskiego” realizowanego u 13 partnerów i zamawiającego.


Świętokrzyskie zamawia studium wykonalności dla e-Geodezji <br />
fot. Wikipedia/Aotearoa
fot. Wikipedia/Aotearoa
Przypomnijmy, że w maju przedstawiciele wszystkich 13 powiatów województwa i m. Kielce podpisali porozumienie w tej sprawie. Studium wykonalności jest jednym z dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy o dofinansowanie projektu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020, oś priorytetowa 7. Sprawne usługi publiczne.

Projekt ma objąć:
• przetworzenie materiałów zasobu przechowywanych dotychczas w postaci nieelektronicznej do postaci dokumentów elektronicznych,
• modernizację ewidencji gruntów i budynków oraz utworzenie baz danych Ewidencji Gruntów i Budynków (EGiB),
• utworzenie baz danych Geodezyjnej Ewidencji Sieci Uzbrojenia Terenu (GESUT),
• utworzenie Baz Danych Obiektów Topograficznych (BDOT500).

Studium wykonalności musi zawierać poprzedzone analizą dane dotyczące m.in.:
• charakterystyki ilościowej materiałów uwzględniającej stan i formą zgromadzonych w zasobach geodezyjnych i kartograficznych z obszaru działania każdego z partnerów projektu materiałów z zakresu baz danych EGiB, BDOT oraz GESUT, a także materiałów PZGiK przeznaczonych do cyfryzacji,
• stanu i formy oraz trybu prowadzenia zasobów geodezyjnych i kartograficznych na obszarze działania każdego z partnerów projektu,
• wykorzystywanych systemów informatycznych służących do prowadzenia zasobów gik.
Powinno także określać: koszty projektu, ramy prawne jego realizacji, udowodnić celowość jego realizacji, określić najkorzystniejszy wariant realizacji, udowodnić trwałość projektu i jego efektów, zawierać harmonogram realizacji i in.

Oferty można składać do 16 lipca br., a kryteriami wyboru najkorzystniejszej będą: cena (70%), termin realizacji (15%) i liczba specjalistów ds. geodezji i kartografii, którymi dysponuje wykonawca do realizacji zamówienia (15%). Wymagane wadium wynosi 9 tys. zł.

AW


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Zwycięski projekt studentów AGH
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama