wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-03| Teledetekcja, Sprzęt

Ręczny skaner 3D Fuel Scanify już na polskim rynku

Skaner Fuel 3D zasłynął na serwisie Kickstarter, gdzie już pierwszego dnia projekt osiągnął cel zbiórki. Urządzenie zdobyło uznanie internautów przede wszystkim łatwością obsługi, szybkością działania oraz niską ceną. Teraz jest dostępne również w Polsce.


Ręczny skaner 3D Fuel Scanify już na polskim rynku

Urządzenie 3D Fuel to podręczny i prosty w obsłudze skaner 3D, który wykorzystując fotometryczne obrazowanie z dwóch kamer stereo jednocześnie, pozwala przechwycić i obrobić model 3D w ciągu paru sekund. Został tak zaprojektowany, aby umożliwić skanowanie wysoce skomplikowanych, kolorowych obiektów 3D, takich jak np. ludzka twarz, rośliny, rzeźby itp. w czasie krótszym niż jedna sekunda z rozdzielczością 350 mikronów. Dedykowane oprogramowanie Scanify umożliwia przygotowanie modelu do druku 3D, personalizacji, animacji dzieł sztuki i wielu innych animacji 3D.

Skaner cechuje:
• Łatwość obsługi – działa na podobnej zasadzie jak aparat fotograficzny. Wystarczy skierować skaner na wybrany obiekt i nacisnąć przycisk skanowania.
• Ergonomiczna budowa – specjalnie zaprojektowana obudowa eliminuje zbędne ruchy rękoma w trakcie korzystanie ze skanera. Nowoczesna budowa zapewnia znacznie lepsze celowanie w wybrany obiekt oraz stabilność przy jego skanowaniu.
• Szybkość i precyzja działania – wykonuje skan w ciągu 0,1 sekundy, co pozwala skanować obiekty będące w ruchu, a także uchwycić kolory, do obiektów wielkości 0,35 mm.

Dystrybutorem urządzenia w Polsce jest krakowska firma CadXpert.

Źródło: CadXpert, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS