wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-02| GNSS, GIS, Mapy, Teledetekcja

Wydłużono termin zgłoszeń do Galileo Masters

Jeszcze do 6 lipca można zgłaszać do konkursu Galileo Masters pomysły innowacyjnych zastosowań nawigacji satelitarnej.


Wydłużono termin zgłoszeń do Galileo Masters

Termin zgłoszeń do Europejskiego Konkursu Nawigacji Satelitarnej (ESNC), potocznie nazywanego Galileo Masters, zwykle upływa 30 czerwca. W tym roku, z uwagi na bardzo dużą liczbę nieukończonych zgłoszeń (ponad 50%), organizatorzy postanowili wydłużyć czas składania wniosków. Dzięki temu każda osoba, zespół lub firma, która rozpoczęła pracę nad swoim wnioskiem, będzie go mogła ukończyć bez zbędnego pośpiechu.

Galileo Masters to najważniejszy konkurs dla zainteresowanych technologią satelitarną, którzy myślą o założeniu startupu kosmicznego. Do konkursu zgłaszane mogą być pomysły na aplikacje, urządzenia bądź technologie wykorzystujące nawigację satelitarną. Na finalistów czekają nagrody finansowe (w tym 20 tys. euro), staże w firmach z sektora kosmicznego, wirtualne biura, przestrzenie coworkingowe, a także mentoring przygotowujący do pozyskania inwestycji.

W ramach zgłoszenia nie jest wymagane przedstawienie prototypu – wystarcza dobra koncepcja. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego nie powinno zając więcej niż 3 godziny. Nie ma formalnych przeszkód, aby jedna osoba lub zespół zgłosiły po kilka pomysłów. Finaliści konkursu, oprócz walki o nagrody finansowe, usługi promocji, staże w polskich i zagranicznych firmach, uzyskają również cenną możliwość prezentacji przed inwestorami. Po zamknięciu etapu zgłoszeń do konkursu wnioski zostaną poddane ocenie przez grono ekspertów. W rezultacie uczestnicy uzyskają wartościową ocenę potencjału komercjalizacji ich pomysłów. Warto dodać, że każdy wniosek zgłoszony do polskiej edycji ma szansę na uzyskanie jednej z nagród specjalnych w etapie ponadregionalnym.

W tym roku termin zgłoszeń do Galileo Masters upływa 6 lipca o godzinie 11:59 (tuż przed południem) czasu letniego środkowoeuropejskiego. W związku z przedłużeniem zgłoszeń do konkursu, polscy organizatorzy organizują webinarium, podczas którego odpowiedzą na pytania związane z wypełnianiem wniosków do konkursu (termin – 4 lipca, godz. 16:00, rejestracja).

Organizatorem konkursu w Polsce jest Blue Dot Solutions, współorganizatorem zaś Black Pearls VC. Wsparcie zapewniają: Agencja Rozwoju Przemysłu, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Creotech Instruments, Astri Polska, GMV Innovating Solutions, ITTI, Hertz Systems oraz sponsorzy nagród: Business Link, NaviGate i PCPD. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz Polska Agencja Kosmiczna. Patronat medialny nad konkursem sprawuje redakcja miesięcznika GEODETA oraz portalu Geoforum.pl.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji konkursu znajduje się na stronach: www.galileo-masters.pl i poland.galileo-masters.eu, a także na Facebooku.

Źródło: BlueDot Solutions, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS