wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-07-02| Mapy, Teledetekcja

Podejrzyj letnie kurorty w Panoramie Firm

Rozpoczął się długo wyczekiwany sezon urlopów. Wielu Polaków organizuje wakacje na własną rękę – są to przede wszystkim osoby, które lubią być podczas wakacji niezależne, a długość urlopu czy zakwaterowanie dobierają wedle własnych upodobań. Jak co roku najczęstszymi kierunkami turystycznymi w Polsce są Mazury i wybrzeże bałtyckie. Wybierając się na urlop można, korzystając ze zdjęć lotniczych, podejrzeć, jak będzie wyglądało miejsce naszego wypoczynku.


Podejrzyj letnie kurorty w Panoramie Firm

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS, aż 58% dorosłych Polaków planuje w ciągu bieżącego roku wyjechać w celach wypoczynkowych lub turystycznych poza miejsce stałego zamieszkania. To aż o 6 punktów procentowych więcej niż przed rokiem. (badanie CBOS „Wyjazdy wypoczynkowe Polaków w 2014 roku i plany na 2015 rok”, Warszawa, luty 2015).

Samodzielna organizacja wakacji to bardzo wygodna forma planowania wolnego czasu. Sami możemy decydować, dokąd chcemy pojechać, które miejsca zwiedzić oraz gdzie możemy się przemieścić np. w przypadku braku pogody. Polacy najczęściej w internecie poszukują informacji na temat interesujących ich kierunków wyjazdów oraz atrakcji, jakie będą na nich czekały na miejscu wypoczynku. Warto, w wakacyjnych przygotowaniach do podróży, skorzystać z mapy cyfrowej, zdjęć lotniczych lub z mapy hybrydowej. Dzięki nim jeszcze przed wyjazdem można z bliska zobaczyć, jak będzie wyglądało miejsce wypoczynku.

Eniro Polska, właściciel wyszukiwarki lokalnej panoramafirm.pl, wzbogaciła swój serwis mapowy (mapa.pf.pl) o wysokiej jakości zdjęcia lotnicze wykonane przez MGGP Aero. Zdjęcia lotnicze największych polskich miast (ponad 90 lokalizacji) oraz najbardziej popularnych i turystycznie atrakcyjnych regionów dają użytkownikom nowe możliwości wyszukiwania lokalnego, wyznaczania trasy i pomiaru odległości. Na szczególną uwagę zasługują zdjęcia pasa wybrzeża bałtyckiego oraz Mazur – to najbardziej aktualne (z 2014 roku) zdjęcia wśród wszystkich serwisów mapowych o zasięgu całego kraju.

– Mapy Panoramy Firm zostały wzbogacone o prawie 12 tys. km kw. zdjęć lotniczych bardzo atrakcyjnych, wakacyjnych lokalizacji. Aktualizacja objęła całe polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego wraz z Zatoką Pucką, Gdańską i Zalewem Wiślanym – mówi Magdalena Wypychowicz, dyrektor ds. strategii rozwoju rynku w Eniro Polska. – Drugim bardzo atrakcyjnym obszarem jest Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Co ważne, wszystkie zdjęcia zostały zrobione w ubiegłorocznym sezonie wakacyjnym, zatem doskonale prezentują walory turystyczne wspomnianych regionów i są to najbardziej aktualne zdjęcia lotnicze wśród wszystkich serwisów mapowych o zasięgu całego kraju – dodaje Magdalena Wypychowicz.

Mapy udostępnione użytkownikom Panoramy Firm są połączeniem jakości bazy danych i nowoczesnej technologii. Każda firma znajdująca się w bazie Panoramy Firm (ponad 2,4 mln rekordów) jest precyzyjnie oznaczona na mapie. Użytkownicy mogą korzystać z mapy Panoramy Firm w 3 trybach: oprócz zdjęć lotniczych także z klasycznej mapy cyfrowej i mapy hybrydowej. Mapy Panoramy Firm są w pełni responsywne, czyli dostosowane do wyświetlania na wszystkich typach ekranów. Posiadają także wiele przydatnych funkcji, takich jak planowanie trasy, pomiar odległości, powierzchni, ustalanie współrzędnych na podstawie GPS czy skalowanie. Dodatkowo mapa w mobilnej Panoramie Firm jest w pełni zintegrowana z bezpłatną nawigacją. Dzięki temu użytkownik nie tylko odnajdzie potrzebne mu lokalne informacje, ale także z łatwością dotrze do szukanej lokalizacji.

Źródło: Eniro Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt