wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-01| Geodezja, GIS, Firma, Przetargi, Instytucje

Opóźnia się budowa mazowieckich baz adresowych

Przetarg na aktualizację mazowieckich baz adresowych ma już 15 tygodni opóźnienia – wynika z informacji uzyskanych przez Waldemara Izdebskiego (prezesa firmy Geo-System) w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie.


Opóźnia się budowa mazowieckich baz adresowych

Sprawa dotyczy zamówienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego na „Aktualizację i uzupełnienie bazy danych ewidencji miejscowości, ulic i adresów w gminach”, rozstrzygniętego w sierpniu zeszłego roku i realizowanego w 182 mazowieckich samorządach. W jego toku u partnerów projektu, również tych korzystających dotychczas z iMPA (aplikacji Geo-Sytemu do prowadzenia ewidencji adresów), wdrażana jest przygotowana na zlecenie GUGiK-u darmowa Aplikacja EMUiA.

Prace miały trwać 31 tygodni i zakończyć się 13 marca br. Dotychczas wykonawca dostarczył zamawiającemu do kontroli 180 baz, pozytywną weryfikację przeszło 39, a gminom przekazano do eksploatacji 29 – informuje geodeta woj. mazowieckiego Krzysztof Mączewski. Dodaje, że w związku z tymi opóźnieniami zostaną naliczone kary umowne – ich wysokość będzie znana po odbiorze końcowym.

„Jako firma doświadczona w tego typu działaniach stwierdzamy, że profesjonalna realizacja takiego zamówienia nie powinna trwać dłużej niż 10 tygodni (bo połowa baz już istniała i należało je jedynie zaimportować). Niepokojący jest także fakt, że do tej pory skontrolowano jedynie 39 ze 180 dostarczonych baz, a tylko 29 z nich trafiło do bieżącej aktualizacji w gminach, co stanowi jedynie 16% wszystkich baz objętych zamówieniem” – komentuje realizację zamówienia w liście do mazowieckich gmin prezes Geo-Systemu.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
~troll - nie stać cię pajacu - hejterze na zleceniu felczerki na wymyślenie własnego nick'a ???
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Zło Ot, gdzie tkwi przyczyna wszelkiego zła w geodezji! To jednak KOMERCJA.
 3 
odpowiedz zgłoś
Jak tak można? To nieładnie z jednej strony opisywac opóźnienie z drugiej samemu ładować dane z czkawka w czasie liczonym juz w miesiącach. A dlaczego moi kochani ślepi pisarze nie widzicie ze to nie marszalek czy gugik sie opozniaja a te znienawidzone beznadziejne firmy komercyjne realizujace zamówienie oraz te znienawidzone gminy kontrolujace dane ? Panie Waldku prosze ich napietnowac tylko ze to Pana koledzy z komercji albo klienci z gmin. Co za smutny paradoks ?
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
popieram geometrę gugik do geodezji, marszałek do marszu, a firmy komercyjne robić komerchę. Wszelkie zaburzanie tego stanu rzeczy prowadzi do wypaczeń.
 3 
odpowiedz zgłoś
niech się gugik i marszałek geodezją zajmie! Który raz słyszę o tych adresach? Miliony idą, przepychanki z firmami komercyjnymi są po co? Może Niech gugik otworzy biuro geodezyjne, zrobi ze trzy prace w jednym z łódzkich powiatów i wtedy pogadamy jak równy z równym. A nie z głową w chmurach, jakieś systemy informatyczne, ale to przelewanie niczego w nic.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Co się czepiacie Koniec będzie jak skończymy. To nasz projekt i gugik wam do niego!
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
na tronie Król Mazowiecki niniejszym informuje, że termin zakończenia będzie taki, jak skończymy.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
data końcowa, czy jest jakaś data końcowa tych wszystkich działań, kiedy kończy się sztandarowy projekt Bazy Wiedzy? Nigdzie na tronie Urzędu Marszałkowskiego tego nie wyczytałem, pewnie źle szukam.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Panie Waldku, Pan się nie dziwi... to są specjaliści od długodystansowych projektów, przykrywających jeden drugi. Od 2007 roku robią na mazowszu "coś", ale nie mogą skończyć, więc zaczynają kolejne. matry, KOLe, systemy sygnity pilotażowe, msip, gis, wrota, adresy, adresy z gugik, moduł sdi, itd itd. A jeszcze nie zapominajcie o tematech niegeodezyjnych z elektronicznej administracji:) Popytajcie w terenie informatyków. Pozdrawiam,
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
9 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS