wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-06-29| Geodezja, Kataster

Podsumowano projekt uzupełnienia EGiB

25 czerwca w Chomiąży Szlacheckiej (powiat żniński) odbyło się zgromadzenie Związku Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W jego trakcie podsumowano projekt dotyczący ewidencji gruntów i budynków. W spotkaniu wzięli udział m.in. główny geodeta kraju Kazimierz Bujakowski oraz wojewoda Ewa Mes.


Podsumowano projekt uzupełnienia EGiB

„Uzupełnienie ewidencji gruntów i budynków, dystrybucja zbioru danych o działkach, budynkach i lokalach na terenie województwa kujawsko–pomorskiego jako elementy infrastruktury przestrzennej” to projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego przez powołany w 2012 r. Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Obejmuje 97 gmin na 144 w województwie. Na przedmiotowe przedsięwzięcie, którego wartość początkowa przekraczała 27 mln zł, Związek otrzymał z RPO ponad 20 mln zł dofinansowania.

Głównym celem projektu była rozbudowa i modernizacja systemów ewidencji gruntów, budynków i lokali z wykorzystaniem technologii teleinformatycznych. Przedsięwzięcie zakładało wykonanie numerycznej mapy ewidencyjnej pełnej treści wraz z uzupełnieniem EGiB o dane dotyczące budynków i lokali, utworzenie obiektowej mapy numerycznej budynków wraz z aktualizacją terenów zabudowanych i zurbanizowanych oraz zakup sprzętu komputerowego. Uzyskane tą drogą dane są niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia niemal każdej inwestycji, zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób prywatnych.

Prezentacje wygłoszone podczas obrad Zgromadzenia ZPWKP oraz Konwentu PWKP

Źródło: KPUW w Bydgoszczy, Powiat Żniński


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
brać przykład! każdemu powiatowi życzę takiego Starosty. Starosty, który z zawodu jest geodetą, koncyliacyjnego podejścia, umiejętnego wykorzystywania środków. To ostatni dzwonek.
 2 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS