|2015-06-26|
GIS, Mapy, Instytucje
Warszawski geoportal pomoże niepełnosprawnym
Od tego tygodnia na oficjalnej mapie Warszawy dzięki danym z wyszukiwarki Niepełnosprawnik osoby z ograniczoną mobilnością mogą sprawdzić dostępność do blisko 8 tysięcy miejsc publicznych.
Na mapie Warszawy można znaleźć informacje m.in. o podziale administracyjnym miasta, planach zagospodarowania, drogach dla rowerów i zobaczyć Warszawę w jej historycznych granicach. Teraz w serwisie pojawia się kolejna ważna warstwa: „Warszawa Dostępna” z danymi z wyszukiwarki Niepełnosprawnik.
Niepełnosprawnik prowadzi Fundacja TUS. Jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy i obecny w stolicy już od 8 lat. Dostarcza informacji o dostępnych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami miejscach publicznych: urzędach, sklepach, kawiarniach, kinach, bankach, pocztach i wielu innych (ogółem o prawie 8 tys. obiektów). Od dziś będą one osiągalne bezpośrednio z mapy Warszawy. Niepełnosprawnik na mapie Warszawy to przykład dobrej współpracy miasta z Fundacją TUS i dowód na to, że współpraca samorządu i organizacji pozarządowych może w istotny sposób wpływać na sytuację osób z niepełnosprawnościami i ułatwić im codzienną aktywność w korzystaniu z przestrzeni publicznej.
W dziale „Warszawa Dostępna” można ponadto znaleźć warstwy: bariery architektoniczne usunięte i zgłoszone. Powstały one przy współpracy Biura Geodezji i Katastru, Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym oraz Stowarzyszenia SISKOM.
Źródło: Urząd m.st. Warszawy
|