wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-06-26| GIS, Mapy, Instytucje

Warszawski geoportal pomoże niepełnosprawnym

Od tego tygodnia na oficjalnej mapie Warszawy dzięki danym z wyszukiwarki Niepełnosprawnik osoby z ograniczoną mobilnością mogą sprawdzić dostępność do blisko 8 tysięcy miejsc publicznych.


Warszawski geoportal pomoże niepełnosprawnym

Na mapie Warszawy można znaleźć informacje m.in. o podziale administracyjnym miasta, planach zagospodarowania, drogach dla rowerów i zobaczyć Warszawę w jej historycznych granicach. Teraz w serwisie pojawia się kolejna ważna warstwa: „Warszawa Dostępna” z danymi z wyszukiwarki Niepełnosprawnik.

Niepełnosprawnik prowadzi Fundacja TUS. Jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy i obecny w stolicy już od 8 lat. Dostarcza informacji o dostępnych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami miejscach publicznych: urzędach, sklepach, kawiarniach, kinach, bankach, pocztach i wielu innych (ogółem o prawie 8 tys. obiektów). Od dziś będą one osiągalne bezpośrednio z mapy Warszawy. Niepełnosprawnik na mapie Warszawy to przykład dobrej współpracy miasta z Fundacją TUS i dowód na to, że współpraca samorządu i organizacji pozarządowych może w istotny sposób wpływać na sytuację osób z niepełnosprawnościami i ułatwić im codzienną aktywność w korzystaniu z przestrzeni publicznej.

W dziale „Warszawa Dostępna” można ponadto znaleźć warstwy: bariery architektoniczne usunięte i zgłoszone. Powstały one przy współpracy Biura Geodezji i Katastru, Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym oraz Stowarzyszenia SISKOM.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Tysiące geoportali Ministerstwo Zdrowia dziś ogłosiło że będzie budować swój geoportal m.in. z obszarami występowania popularnych chorób.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS