Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-06-25| GNSS

Ostatni moment na zgłoszenia do Galileo Masters

Do końca czerwca trwa konkurs Galileo Masters, którego celem jest wyłonienie najlepszych pomysłów na wykorzystania technologii nawigacyjnych. Na finalistów czekają nagrody finansowe (w tym 20 tys. euro), staże w firmach z sektora kosmicznego, wirtualne biura, przestrzenie coworkingowe, a także mentoring przygotowujący do pozyskania inwestycji.


Ostatni moment na zgłoszenia do Galileo Masters

European Space Navigation Competition (ESNC), zwany także Galileo Masters, to najważniejszy konkurs dla zainteresowanych technologią satelitarną, którym nawet nie śniła się możliwość założenia kosmicznego startupu. Do konkursu zgłaszane mogą być pomysły na aplikacje, urządzenia bądź technologie wykorzystujące nawigację satelitarną.

– Galileo Masters to obecnie jeden z bardziej przystępnych mechanizmów oceny potencjału biznesowego pomysłów wykorzystujących nawigację satelitarną – mówi Krzysztof Kanawka, organizator polskiej edycji Galileo Masters 2015 z firmy Blue Dot Solutions. – Otacza nas duża ilość rozmaitej infrastruktury i procesów, choćby transportowych, których funkcjonowanie może zostać poprawione dzięki aplikacjom wykorzystującym nawigację satelitarną – dodaje.

Finaliści konkursu oprócz walki o nagrody finansowe, usługi promocji, staże w polskich i zagranicznych firmach uzyskają również cenną możliwość prezentacji przed inwestorami. W rezultacie uzyskają wartościową ocenę potencjału komercjalizacji swoich pomysłów. Warto dodać, że każdy wniosek zgłoszony do polskiej edycji ma szansę na uzyskanie jednej z nagród specjalnych w etapie ponadregionalnym.

W 2014 roku pracownicy Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Szczecinie zajęli II miejsce w ogólnoeuropejskiej kategorii University Challenge, do której zgłoszono kilkadziesiąt aplikacji z 26 krajów. Przedstawiony przez nich system nawigacyjny NAVDEC wspomaga podejmowanie decyzji w sytuacjach kolizyjnych na morzu. Obecnie jest on zainstalowany na 12 statkach pięciu różnych armatorów.

Start w konkursie Galileo Masters pozwolił wypromować projekt, który w momencie składania aplikacji nie był jeszcze produktem komercyjnym. – Nagroda w konkursie pozwoliła nam na nawiązanie nowych kontaktów, które procentują obecnie przygotowywaniem nowych wniosków projektowych do Horyzontu 2020. W międzyczasie firma uzyskała grant z SME Instrument (faza 1) oraz zebrała kolejne wyróżnienia np. w konkursie „Inicjator Innowacji” – mówi Piotr Wołejsza z Sup4Nav, firmy stojącej za projektem NAVDEC.

Na pierwszym miejscu w zeszłorocznej edycji znalazł się zespół tworzący aplikację Hyent. Ideą tego rozwiązania jest nagradzanie uczestników za to, w jaki sposób żyją, oraz zachęcanie do podejmowania kolejnych wyzwań. Twórcy reklamują ten produkt jako remedium na izolację młodego społeczeństwa od rzeczywistości i ucieczkę w wirtualny świat. Obecnie trwają prace nad wdrożeniem tego rozwiązania na rynek.

Z kolei na trzecim miejscu znalazła się aplikacja rozrywkowa „Fields Of War” w wykonaniu firmy ScalaC. Rozwiązanie to jest lokalizacyjną grą miejską wykorzystującą najnowsze technologie, takie jak iBeacons oraz wearables do rozszerzenia interakcji z graczem poza standardowe rozwiązania. Łukasz Kuczera, prezes ScalaC, z perspektywy czasu określa konkurs jako wyzwanie, które warto było podjąć, gdyż nic nie kosztowało, a sporo udało się osiągnąć.

Organizatorem konkursu w Polsce jest Blue Dot Solutions, współorganizatorem zaś Black Pearls VC. Wsparcie zapewniają: Agencja Rozwoju Przemysłu, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Creotech Instruments, Astri Polska, GMV Innovating Solutions, ITTI, Hertz Systems oraz sponsorzy nagród: Business Link, NaviGate i PCPD. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz Polska Agencja Kosmiczna. Patronat medialny nad konkursem sprawuje redakcja miesięcznika GEODETA oraz portalu Geoforum.pl.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji konkursu znajduje się na stronach: www.galileo-masters.pl i poland.galileo-masters.eu, a także na Facebooku.

Źródło: BlueDot Solutions, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS